Внутрішні органи здатні відчувати запахи Автор: lesya · Опубліковано: 23.04.2013 15:54 · Розділ: Наука

Традиційно функцію розпізнавання запахів покладають на ніс – донедавна вважалося, що саме цей орган є єдиним в людському організмі, здатним відчувати приємні аромати чи різкі відразливі запахи. Насправді ж це не зовсім так: виявляється, відчувати запахи можуть інші органи людського організму - серце, легені та навіть кров.

Відповідне дослідження, яке й дозволило зробити такі цікаві висновки, проводив Пітер Шіберле (Peter Schieberle) з Дослідницького центру харчової хімії Інституту (Research Center for Food Chemistry). Провівши низку аналізів та виявивши здатність внутрішніх органів до розпізнавання ароматів, вчений, втім, не знає точної відповіді на запитання, чи може наше серце «понюхати» стейк, який ми щойно з’їли, чи чашку ароматної кави, яку ми випили.

Результати дослідження були представлені в рамках доповіді на Національних зборах Американського співтовариства хіміків, що проходили нещодавно в Новому Орлеані (American Chemical Society).

Серце відчуває запахи
Серце відчуває запахи


Виявляється, ніс людини здатний відчувати тільки невелику частку оточуючих запахів. За словами Пітера Шіберле, значна частина молекул запаху потрапляє в шлунок, а потім через кров надходить до внутрішніх органів.

Дослідження проводилося наступним чином. Для того, щоб побачити, як клітини крові реагують на різні запахи, вчені виокремили первинні клітини. Виявилося, що клітини «реагують» на джерело сильного аромату. Це дозволило вченим зробити висновки, що кров має свої нюхові рецептори.

Провівши низку додаткових експериментів, вчені виявили, що серце та легені також можуть «реагувати» на запахи. Поки що вчені не можуть дати відповіді на запитання, якою мірою внутрішні органи можуть «понюхати» продукти харчування. Однак результати дослідження доводять, що нюх внутрішніх органів є частиною процесів у нашому організмі, які виробляються при вигляді смачної їжі.

Дослідники зосередили свою увагу саме на продуктах харчування. Вони задалися метою визначити, чому одні продукти ми вважаємо смачними, а інші – огидними. Наукова робота допомогла вченим з’ясувати, що одна лише кава має не менше тисячі складових запаху, однак рецептори, розташовані в нашому носі, можуть сприймати тільки 25 різновидностей аромату. Тому повноцінне сприйняття запаху відбувається лише тоді, коли їжа потрапляє в наш організм.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.