Ющенко візьме участь у «газовому» саміті за умови проведення його в Європі Автор: Lussilda · Опубліковано: 16.01.2009 04:24 · Розділ: Політика

В четвер 14 січня прес-служба Президента повідомила, що Президент Віктор Ющенко вважає, що саміт країн-споживачів російського газу має проходити не на території Росії, а в одній з європейських столиць.

[img]/i/news/ush.jpg[/img]

14 січня, під час зустрічі з прем`єр-міністрами Словаччини, Болгарії і Молдови Президент РФ Дмитро Медведєв запропонував провести 17 січня в Москві саміт країн-споживачів і транзитерів російського газу. Попередньо Медведєв заявляв, що Україна відмовляється поставляти транзитом газ саме за тими маршрутами, по яких завжди здійснювалися постачання європейським споживачам.

Він вважає, що під час саміту можна було б розглянути низку питань: покласти край газовому конфлікту, сприяти ухваленню Україною необхідних технологічних рішень, а також розглянути питання про запобігання подібним конфліктам у майбутньому.

Як повідомило управління інформації Газпрому, спостерігачі міжнародної комісії з моніторингу транзиту російського газу через територію України, які були направлені російським керівництвом для з’ясування ситуації, підтвердили, що Україна заблокувала транзит. Вони підписали в Києві погодинний звіт по газовимірювальних станціях, що свідчить про відсутність прокачування російського газу транзитними газопроводами України в напрямку Європи, у той час як на газовимірювальній станції Суджа Курської області тиск на вході ГТС України становить 70 атмосфер.

Також у повідомленні Газпрому зазначається, що аналогічний звіт, який також підтверджує відсутність прокачування газу в західному напрямку, був підписаний спостерігачами на ГТС-Ужгород.

Тим часом, європейські експерти, які дістали доступ у диспетчерські зали «Газпрому» і «Нафтогаза» у вівторок, 13 січня, лише констатували, що газ по спостережуваних ними трубопроводах не йде з Росії на захід, хоча «немає ніяких підстав стверджувати, ніби газ у Євросоюз неможливо поставити», повідомляє Українська правда.

В четвер 14 січня прес-служба Президента повідомила, що Президент Віктор Ющенко вважає, що саміт країн-споживачів російського газу має проходити не на території Росії, а в одній з європейських столиць. «Президент Віктор Ющенко вважає доцільною ідею проведення тристороннього саміту глав держав та урядів у форматі Україна - Росія - країни ЄС, що споживають імпортований російський газ», - йдеться в заяві. На переконання Президента Росія є країною - учасником газового конфлікту, тому вона не може проводити такого роду саміт на своїй території.

«Президент вважає найбільш прийнятним місцем проведення такого роду саміту одну з європейських столиць - наприклад Прагу як столицю країни, що головує в ЄС, або Брюссель як місце, де розташована штаб-квартира Єврокомісії» - йдеться в заяві прес-служби.


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.