Британський садовод з'ясував, що квіти люблять важкий рок Автор: lesya · Опубліковано: 23.04.2013 12:55 · Розділ: Природа

Напевне, всі ми ще зі школи пам’ятаємо вельми цікавий експеримент, який розповідав, що якісь там учені змушували помідори слухати класичну музику, від чого вони ставали гарними та повноцінними, покращувався ріст плодів, тоді як від рок-музики рослини практично гинули, ставали в’ялими, пошкодженими та непридатними. Результати цього експерименту приводилися вчителями, які розпочинали свою кар’єру за радянської епохи, кожного разу, коли в них виникало бажання перетворити популярний рок в очах учнів на якусь чортівню, від якої навіть помідори в’януть, не те що ніжні дитячі вуха…

Що ж, можливо, позиція вчителів була виправданою, і тяжка музика шкодила помідорам, однак квіти, як виявилося, люблять рок. Отож якщо ви мрієте про квітучий сад та розкішні вазони, включайте своїм рослинам важку рок-музику, радить відомий британський садівник Кріс Бірдшоу.

Досвідчений садівник неодноразово переконався, що така музика допомагає квітам вирости великими та красивими. На підтвердження своєї гіпотези Бірдшоу навів результати експерименту, проведеного ним же. Для того, щоб з’ясувати, як музика впливає на ріст рослин, садівник поділив насіння квітів на три групи.

При цьому насіння не відрізнялося між собою за жодним з параметрів. В результаті повністю однакові насінини було посаджено в три різні теплиці з однаковими ґрунтами, рівнем сонячного світла і т.д. Єдина відмінність у вирощуванні рослин полягала в музиці, яку давали слухати «піддослідним»: рослинам з першої групи вмикали музичні композиції у виконанні рок-групи Black Sabbath, інші «виростали «на класиці», а решті учасникам експерименту доводилося прослуховувати композиції англійського поп-співака Кліффа Річарда.

Вирощені під музику квіти садівники вирішили зіставити з тими рослинами, які вирощувалися в звичайних умовах. І ось які результати вони отримали.

Стебла квітів, що виростали під композиції Black Sabbath, були коротшими, ніж стебла звичайних рослин, однак бутони цих квітів були більшими та красивішими – схоже, важкий рок їх загартував, зробивши стійкішими до життєвих негараздів. Ці рослини менше хворіли.

Що ж, цілющі властивості року очевидні, хоча могло бути й так, що в колективі садівників, які доглядали за квітами, виявився запеклий цінитель року, який допоміг «попсі» чинити згубний вплив на рослини, не посмівши, однак, підняти руку на класику. До речі, сам садівник цього варіанту не виключає…

Джерело: http://news.siteua.org/

Інші новини розділу