Глава Maserati назвав електромобілі "нісенітницею" Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2013 09:48 · Розділ: Авто-мото

Глава Maserati
Глава Maserati

Останнім часом людство дедалі більше уваги приділяє проблемам екології. Розвиток цивілізації, хоч яким би позитивним він не видавався, негативно позначається на навколишньому середовищі, і сьогодні, коли автомобіль перестав бути предметом розкоші, перетворившись на повсякденну необхідність, ця проблема постала особливо гостро.

В контексті проблеми надмірних викидів вуглекислого газу в атмосферу, вчені всього світу зайняті розробкою нових технологій, які б не лише дозволили скоротити шкоду від самої їзди автомобілів, але й значно зменшили шкідливий вплив самого процесу виробництва автомобілів. Автовиробники впроваджують так звані зелені технології, шины та інші елементи виготовляють з вторинних матеріалів, або з матеріалів, що піддаються повторній переробці, тощо.

Особливо загострилися сьогодні суперечки навколо електромобілів, які дехто називає порятунком для сучасної індустрії авто, однак чомусь виробники автомобілів не поспішають переходити на виробництво нового рівня, налагодивши випуск електричних машин. І ось нещодавно з’ясувалося чому – глава знаменитої компанії Maserati назвав електромобілі нісенітницею.

Шокуюча та недвозначна заява прозвучала з уст Гаральда Вестера в рамках автосалону в Шанхаї. Вестер назвав розмови про нульові викиди автомобілів – чистісінької води вигадкою.

«Чомусь ніхто не говорить про ефективність при зарядці акумуляторів», - говорить Вестер. За його словами, саме в цьому показникові і вся суть проблеми. Адже те, в яких кількостях виробляється енергія для зарядки акумуляторів, а також від того, яке паливо використовується для її вироблення - ядерне, вугільне тощо – безпосередньо залежить показник корисності електроавтомобілів в цілому.

В результаті навіть найкращі та найбільш ефективні варіанти не перевершують ефективність ДВС, вважає Вестер.

За словами глави Maserati, згідно із статистикою ефективності середньої електростанції, викиди СО2 при виробництві середнього електромобіля складають 86 грамів на один кілометр пробігу в Європі, 110 г/км у США та 191 г/км у Китаї. Про яку екологію тоді може йти мова?

Вестер переконаний, що саме за дизелем та компромованим природнім газом – майбутнє автомобільної індустрії. Особливо в аспекті загострення проблеми викидів СО2 в атмосферу. За його словами, і дизель, і природній газ - альтернативи набагато реальніші, ніж гібриди. І якщо за мету ставити саме зниження СО2, а не нав'язування новітніх технологій, тоді автовиробники рухатися на шляху до покращення екологічної ситуації в цілому, зауважує глава Maserati.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.