Із Саудівської Аравії вигнали трьох "занадто красивих" чоловіків Автор: lesya · Опубліковано: 19.04.2013 18:24 · Розділ: Події у світі

Закони та звичаї деяких іноземних держав іноді можуть вражати, а традиції та переконання мешканців мусульманських країн – і поготів. Це стосується й такої країни, як Саудівська Аравія: цими днями з країни депортували трьох чоловіків за те, що вони були «занадто красивими».

Чоловіки входили до складу делегації ОАЕ. Їх затримали на фестивалі народної культури, який проходить в Ер-Ріяді. І прийняли рішення депортувати…

Можливо, неприємного інциденту вдалося б уникнути, і на «божественну» красу чоловіків ніхто б не звернув уваги, якби не одна еміратська художниця, яка не була акредитована на захід. Дізнавшись про неї, представники шаріатської гвардії Саудівської Аравії вломилися до намету еміратських делегатів, схопили художницю, а разом з нею і трьох чоловіків. В результаті з’ясувалося, що і чоловікам не місце на заході: на думку гвардійців, вони були «занадто гарними», отож у трійцю «могли закохатися» відвідувачки виставки. Затриманих негайно ж депортували з країни.

Дивно, але ніяких претензій з боку ОАЕ не прозвучало, і за красенів-арабів ніхто не заступився. Скоріше, навпаки, глава еміратської делегації Саїд аль-Кабі (Saeed Al Kaabi) публічно вибачився перед саудівською владою за художницю. Він назвав її появу у складі еміратської делегації прикрою випадковістю.

До речі, це вже не перший скандал на фестивалі, пов'язаний з еміратською делегацією. Трохи раніше один з представників шаріатської гвардії, створеною з метою стеження за моральністю та дотриманням норм ісламу, визнав танцювальну постановку представників ОАЕ «немусульманською» і спробував її зупинити. Однак представники національної гвардії Саудівської Аравії вирішили втихомирити запеклого прихильника ісламу. Це й призвело до того, що між службовцями двох силових відомств трапився конфлікт. До речі, саме національна гвардія є покровителем фестивалю, отож не дивно, що її співробітники заступилися за учасниць. Відеозапис цього інциденту можна знайти в Інтернеті.

Зауважимо також, що шаріатська гвардія або mutaween - це свого роду релігійна поліція Саудівської Аравії. Її начальство - державний комітет Комітету пропаганди чесноти. Співробітники релігійної гвардії мають право затримувати підозрюваних. До їхніх обов’язків входить патрулювання міських вулиць та громадських місць з метою запобігання розпивання алкоголю, проституції та порушень правил пристойності в одязі. На сьогоднішній день шаріатська гвардія налічує 3,5 тисячі людей.

Джерело: http://lenta.ru/news

Інші новини розділу