Те, як люди поводяться у ліфтах, відображає їхній соціальний статус Автор: lesya · Опубліковано: 19.04.2013 17:26 · Розділ: Психологія

Фото з ladynews.com.ua
Фото з ladynews.com.ua

Провівши чергове дослідження, спеціалісти з’ясували, що за тим, як люди поводяться в ліфті, можна визначити їхній соціальний статус. Так, за даними Daily Mail, люди, заходячи в ліфт, підсвідомо займають місце за принципом соціальної ієрархії.

Дослідження проводилося під керівництвом Ребеки Роус, докторанта в області когнітивістики. За основу наукової роботи було взято результати спостережень за людьми в ліфтах двох найвищих офісних будівель Аделаїди в Австралії. В рамках роботи Ребека близько тридцяти разів проїхалася в ліфті, пильно спостерігаючи за тими, хто заходить, виходить, та де саме люди схильні стояти.

Результати дослідження вона представила в блозі в Ethnography Matters. Дослідниці вдалося з’ясувати, що чоловіки старшого віку схильні стояти в глибині кабіни ліфту. «Місце перед ними зайняли молодші чоловіки, а попереду - жінки різного віку», - зазначила вона.

При цьому чоловіки схильні зазирати в монітори та в бічні дзеркала, щоб бачити себе, і в дзеркала на двері, щоб при цьому бачити інших.

Натомість жінки всіляко намагаються уникнути зорового контакту з іншими пасажирами. Також вони люблять зазирати в дзеркала.

При цьому трохи раніше дослідники з’ясували, що те, як ми поводимося в ліфтах, виявляє приховану тривогу.

Заходячи в ліфт, ми, як правило, натискаємо на кнопку, і стоїмо нерухомо, чекаючи, поки він довезе нас до необхідного поверху. Ми ніби закриваємося від зовнішнього світу.

Використовуючи ліфт практично щодня, ми часто всього цього не помічаємо, однак доктор Лі Грей з Університету Північної Кароліни в Шарлотті з’ясував, що ліфт – це вельми цікавий соціальний простір, в якому діє незвичайний етикет. Із соціальної точки зору, говорить дослідник, ліфти є досить цікавим та водночас вельми незручним місцем.

Так, бесіди, які почалися біля входу в будівлю, в переважній більшості миттєво згасають, як тільки ми заходимо в ліфт. Зайшовши, ми зазвичай повертаємося обличчям до дверей. Якщо входить хтось ще, ми розуміємо, що треба посунутися, і ці переміщення відбуваються на інстинктивному рівні.

Так, якщо ви опиняєтеся в ліфті на самоті, то можете робити там все, що завгодно. Якщо ж у ліфті разом з вами їде ще одна особа, ви розійдетеся з нею по різних кутках, ставши по діагоналі кабіни – так ви зможете найбільше віддалитися від вашого випадкового сусіда.

Якщо в кабінку увійде хтось третій, ви утворите трикутник, четвертий – квадрат, а п’ятому пасажирові доведеться стояти в центрі. Всім, хто заходить в ліфт потім, доведеться або ніяково дивитися вниз, або в екран мобільного телефону.

Така поведінка зумовлена тим, що в ліфті ми знаходимося від інших людей надто близько, порушуючи межі нашого особистого простору.

Після даної статті, мабуть, кожен буде замислюватись над своєю поведінкою в ліфті, для того, щоб більш глибоко вивчити свої відчуття та пізнати себе. Однак, якщо ви дійсно шукаєте пізнання, то православный психолог поможет разобраться в себе краще, ніж будь-який ліфт чи психологічний посібник.

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу