Вчені запропонували людям харчуватися деревами Автор: lesya · Опубліковано: 17.04.2013 13:10 · Розділ: Наука

Відходи від пилорами можна буде їсти (фото з сайту doski-derevo.com)
Відходи від пилорами можна буде їсти (фото з сайту doski-derevo.com)

Схоже, що вже в недалекому майбутньому людство зможе перетворитися на гризунів. Так, нещодавно американські біоінженери розробили цікаву технологію, що дозволяє отримувати харчовий крохмаль з деревної целюлози в промислових масштабах.

Сировиною для отримання крохмалю в промислових масштабах можуть стати відходи деревообробних виробництв. Цей матеріал – доволі доступний, адже, за підрахунками експертів, з 200 кілограмів целюлози можна буде отримувати близько 20 кілограмів крохмалю – його вистачить для того, щоб забезпечити людину вуглеводами на цілих 80 днів. Проте вигідним таке перетворення не назвеш – поки що процес перетворення коштує близько одного мільйона доларів.

Однак вчені переконані, що проведення додаткових досліджень дозволить суттєво спростити та здешевити вартість процесу. В кінцевому результаті вартість добової норми крохмалю для однієї людини коштуватиме всього 50 центів. Використовуючи 100 мільярдів тонн целюлози щорічно, можна буде отримувати 4,5 мільярдів тонн крохмалю, що вдвічі перевищить світове виробництво зернових та забезпечить їжею до 30 відсотків населення Землі в 2050 року.

Процес отримання крохмалю з целюлози стає можливим завдяки використанню двох наборів ферментів, які виробляються генетично модифікованими бактеріями. Перша група ферментів розкладає целюлозу на пари молекул бета-глюкози (целлобіози), т оді як друга група виконує функцію перетворення отриманої речовини на амілозу - один з полісахаридів крохмалю, що складається з ланцюжків альфа-глюкози.

Такий процес дозволить отримувати солодкувату крохмальну субстанцію. Ще одним беззаперечним плюсом цієї технології є те, що відходом перетворення целюлози в амілозу є звичайна глюкоза, адже лише третина целюлози піддається перетворенню. При цьому отриману глюкозу можна буде використовувати для виробництва біопалива.

Запропонований вченими метод, цілком ймовірно, стане альтернативою сучасним способам отримання біопалива, що передбачають використання кукурудзи та цукрової тростини. До речі, поява нових видів біопалива стали черговим поштовхом до загострення дебатів стосовно того, як виробництво біоетанолу зможе вплинути на світову ситуацію із забезпеченням населення Землі продовольством.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.