Безалкогольне пиво викликає алкогольну залежність Автор: lesya · Опубліковано: 16.04.2013 18:26 · Розділ: Краса і здоров'я

Цікаве та вельми непередбачуване дослідження провели американські вчені, в результаті якого з’ясували, що навіть безалкогольне пиво здатне викликати залежність та алкоголізм. Виявляється, один лише смак пива сприяє виникненню алкогольної залежності. І ніякого спирту тут непотрібно. Про це, за даними www.cosmolux.com.ua (Косметологический сайт Космолюкс), заявили дослідники з медичного факультету Індіанського університету (США).

В рамках дослідження вчені провели досить цікавий та простий експеримент: добровольцям давали куштувати пиво та безалкогольний спортивний коктейль гаторад. Поки піддослідні пили, вчені проводили спостереження за активністю їхнього головного мозку, використовуючи позитронно-емісійну томографію. Цей метод дозволяє проаналізувати нейрохімічні реакції головного мозку. Для того, щоб алкоголь, який містився в пиві, не заважав дослідженню, вчені дозволяли піддослідним за 15хв випити всього 15 мг напою. Така доза алкоголю розщеплювалася організмом швидше, ніж він встигав вплинути на загальну картину нейрохімічних реакцій.

Нагадаємо, що, за твердженням вчених, кожна залежність - алкогольна, наркотична чи ігрова - визначаються дофаміном - нейромедіатором, який відповідає за відчуття задоволення в нашому організмі.

І це відчуття задоволення змушує людину вживати алкоголь чи наркотики знову й знову.

При цьому супутні подразники (приміром, запах спирту або вигляд шприца), хоч і не пов’язані безпосередньо з відчуттям задоволення, здатні стимулювати залежність. Причина тому – все той же дофамін. Так, дослідники виявили, що звичайний смак пива здатен стимулювати викид дофаміну. При цьому в таких дозах, які вживали піддослідні, алкоголь на організм впливу не чинив.

Виходить, що між смаком пива та самим алкоголем у нашому мозку встановлюється певний зв'язок – схоже відбувається з наркоманами, коли вигляд шприца сигналізує їм про наближення задоволення. Тому кожен прийом пива стимулює залежність не лише через вміст алкоголю, але й самим смаком.

Отримавши такі цікаві результати, вчені задалися питанням, чи може безалкогольне пиво ставати причиною виникнення алкоголізму? Тобто чи може сам по собі пивний смак змусити об'єднати його з алкогольною складовою? Схоже на те, що так. Адже у тих піддослідних, в родині яких були алкоголіки, дофаміну у відповідь на пивний смак вироблялося набагато більше. Ото якщо у вас є хоч найменша схильність до алкоголізму, краще відмовитися від вживання пива, як звичайного, так і безалкогольного, а то чим біс не жартує…

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.