Американський суддя оштрафував самого себе Автор: lesya · Опубліковано: 16.04.2013 13:42 · Розділ: Цікаві факти

Американська судова система часто дивує нас своїми неточностями, які часом призводять до виникнення курйозних ситуацій. Однак і поведінка служителів закону часом буває не що б кумедною, але доволі незвичною, принаймні у нашому розумінні. Так, приміром, нещодавно суддя округу Іонія в штаті Мічиган на ім’я Раймонд Воут вирішив оштрафувати самого себе. Причиною такого кроку став мобільний телефон, який задзвонив у судді під час судового засідання.

А сталося ось що: суддя недавно придбав собі смартфон, і ще не встиг добре розібратися з управлінням, як раптом в ході засідання суду присяжних в одній зі справ під час виступу прокурора на смартфоні судді несподівано увімкнулася гучна функція запиту голосового набору. Перед тим, як вимкнути пристрій, Воуту довелося добряче з ним повозитися: смартфон з його безліччю функцій спантеличив суддю, в результаті чого сталася заминка.

Суддя Воут прославився тим, що протягом всієї кар'єри вкрай жорстко та суворо ставився до власників телефонів, які дзвонили під час судових засідань.

В результаті після закінчення судового засідання суддя прийняв рішення оштрафувати себе за неповагу до суду. Штраф у розмірі 25 доларів він одразу ж сплатив у касу.

Свій доволі-таки нестандартний вчинок Воут пояснив тим, що кожен суддя повинен бути прикладом поваги до закону. «Якби я не жив за тими правилами, які сам встановлюю, я б просто не мав права їх встановлювати», - заявив у даному контексті суддя.

Взагалі-то, американський суд славиться курйозними та часом навіть безглуздими рішеннями. Приміром, восени 1998 року такий собі Терренс Діксон з Брістоля (штат Пенсільванія) вирішив пограбувати дім, господарі якого поїхали у відпустку. Забравши всі цінні речі, він вирішив втекти через гараж, однак автоматичні двері йому відімкнути не вдалося, а повернутися назад до будинку грабіжник уже не міг. Згодом злочинець написав заяву, після чого суд оштрафував господарів за нанесення психологічної травми горе-злочинцю. Розмір штрафу склав 500 доларів.

Ще один, не менш курйозний випадок, стався в 2000 році. Тоді мешканка Техасу Катлін Робертсон зайшла в меблевий магазин. Оглядаючи товар, вона несподівано наткнулася на хлопчика, в результаті чого отримала травму щиколотки. Суд змусив власника магазину заплатити 780 тисяч доларів, а найдивовижнішим є те, що хлопчик був сином постраждалої місіс, з яким вона пустувала між рядами меблів…


Інші новини розділу