Новий 3D роздруковуватиме вбрання прямо у вас вдома Автор: lesya · Опубліковано: 15.04.2013 23:55 · Розділ: Нові технології

Якщо всього якесь століття тому літаки для наших предків видавалися справжньою фантастикою, то, можливо, в недалекому майбутньому фантастичними вже нашим нащадкам виглядатимуть магазини та бутіки, такі звичні для нас сьогодні. І вже зовсім скоро в нас зникне потреба ходити по магазинах, вибираючи одяг - ми робитимемо це прямо в себе вдома.

Так, нещодавно дизайнер Джошуа Харріс (Joshua Harris) представив концепт 3D-принтера, який швидко «роздруковуватиме» одяг потрібної моделі, кольору та розміру. До того ж винахід вмітиме утилізувати старі, непотрібні речі, перетворюючи їх на нове вбрання.

Принтер надрукує одяг необхідної моделі та розміру
Принтер надрукує одяг необхідної моделі та розміру

Як відомо, на сьогоднішній день 3D-друк набув чималого поширення. Його активно використовують у сфері індустріального дизайну, авіапромисловості, автомобілебудування та архітектури. Поступово, крок за кроком, 3D-друк стане доступним і в наших оселях.

Що ж стосується принтеру для друку одягу, використання його концепту позбавить гігантів необхідності утримувати мануфактури з пошиття одягу. Це досить важливий крок, адже на даний час такі фабрики є економічно невигідними.

Крім того, зацікавить новий винахід і представників великих домів моди, адже принтер дозволить суттєво скоротити витрати. При цьому весь творчий аспект пошиття одягу полягатиме в роботі виключно дизайнерів та програмістів.

Колекції одягу зберігатимуться на спеціалізованих сайтах, які не продаватимуть одяг – з них можна буде «скачати» необхідний предмет гардеробу в цифровому форматі. Все відбуватиметься точно так само, як сьогодні ми скачуємо фільми чи книги. Щоправда, скоріше за все, з’явиться нова професія - «модний хакер», який зможе «зламати» ескіз цифрової сукні чи ексклюзивного вбрання зірок…

За словами творця пристрою, винайдений ним принтер позитивно позначиться як на самих людях, так і на навколишньому середовищі. Зникнення потреби в магазинах вивільнить кілометри територій, на яких зведуть житлові сектори - до 2050 року в містах проживатиме 75% населення планети. Звільниться місце й для парків та скверів.

Проект Джошуа Харріса дозволить позбутися цілих куп старого одягу, який і викинути шкода, й носити вже неохота. Розумний принтер зможе розсортувати непотрібні тканини на складові матеріали та заправити ними спеціальні картриджі, і розпочати друкувати нові моделі вбрання знову.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.