У Фінляндії Володимира Путіна внесли до списку найбільш розшукуваних злочинців Автор: lesya · Опубліковано: 11.04.2013 22:25 · Розділ: Кримінал

Цими днями курйозний випадок стався у Фінляндії – там місцева поліція помилково внесла ім'я президента Росії Володимира Путіна до списку найбільш розшукуваних злочинців. Інформація про це з’явилася на сторінках Associated Press. Отож виходить, що якщо б Путін у цей період вирішив перетнути кордон Фінляндії, його б взяли під варту. Точніше, навряд чи таке б сталося, однак поліцейські Фінляндії теоретично мали б на це повне право.

За словами офіційного представника поліції Фінляндії Робіна Лардота (Robin Lardot), ім'я російського президента потрапило до списку цілком випадково, і на даний час помилку вже виправили. «Зараз ми проводимо розслідування інциденту і обов'язково з'ясуємо, як таке могло статися», - заявив Робін, не давши більше ніяких коментарів з цього приводу.

У даному контексті глава МВС країни Пяйві Рясянен принесла свої щирі вибачення Володимиру Путіну в зв'язку з цим доволі неприємним інцидентом.

При цьому, за власним зізнанням Рясянен, її вкрай стурбував той факт, що хтось із співробітників поліції допустив наявність такого запису в базі даних.

У даному контексті співробітники поліції також пояснили, що до списку, в якому опинився Путін, увійшли імена людей, підозрюваних у скоєнні злочинів, за які передбачене покарання у вигляді тюремного ув’язнення, а також особи, які сприяли скоєнню цих злочинів. У списку були й імена злочинців, звинувачених у незаконному вживанні наркотичних речовин. Документ призначався для використання співробітниками поліції на всій території країни.

Проте знайшлися й такі, хто переконує, ніби ім’я російського президента потрапило до списку невипадково. На одному з телеканалів місцевого телебачення прозвучала інформація, ніби Володимир Путін потрапив до списку через підтримання контактів з байкерським клубом «Нічні вовки». При цьому інформатор телеканалу стверджує, що мова йде про засекречений список, доступ до якого має лише обмежене коло керівників правоохоронних органів.

У даному контексті зауважимо, що російський президент Володимир Путін декілька разів відвідував байкерські зльоти, зустрічаючись там з лідером «Нічних вовків» Олександром Залдостановим, відомим також під прізвиськом Хірург. А в березні цього року з’явилася інформація, ніби Путін нагородив Хірурга орденом Пошани.

При цьому у Росії інцидент з Путіном-злочинцем поки що ніяк не прокоментували.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу