Вчені з'ясували, що в Адама був старший брат Автор: lesya · Опубліковано: 11.04.2013 19:56 · Розділ: Наука

Цікаву та сенсаційну заяву зробили нещодавно вчені-американці, провівши дослідження геному одного негра, з результатів якого випливає, що Всевишній створював людський рід двічі, в різних місцях і в різний час, і при чому в обох випадках вдало…

В рамках дослідження вчений Майкл Хаммер (Michael Hammer), генетик з університету Арізони (University of Arizona in Tucson) займався вивченням ДНК такого собі Альберта Перрі - негра, який мешкав в американському штаті Південна Кароліна. Чоловік помер недавно, а його геном дістався вченим в якості наукового матеріалу. Провівши низку відповідних аналізів, вчений виявив, що рід Альберта майже втричі старший, ніж людський. За словами вченого, підтвердженням цього неймовірного факту є Y-хромосома нащадка «старожилів Землі», в якій і полягає вся суть дослідження – ця хромосома з якихось причин не схожа на хромосоми, притаманні всім іншим представникам роду людського.

У даному контексті зазначимо, що чоловіча Y-хромосома, за твердженням учених-генетиків, дозволяє встановити, коли на нашій планеті з'явився спільний предок сучасних людей – скажімо, це був Адам.

Вчені оцінюють вік Адама не більше, як в 140 тисяч років – йдеться про предка, від якого, власне, й походить усе людство. Однак у випадку з Альбертом Перрі виходить, що тому Адамові, від якого походить його рід, сьогодні було б 338 000 років.

Результати аналізу не те що здивували – шокували вчених. І то настільки, що сам Майкл Хаммер спочатку не повірив власним очам. Однак згодом він взявся за дослідження з новою силою та азартом. Всього вчений проаналізував більше шести тисяч зразків ДНК, зібраних у африканських негрів. І, на превелике своє здивування та радість, виявив серед них ще одинадцять носіїв древніх Y-хромосом. Всі вони мешкали в Камеруні, і що найцікавіше – були жителями одного й того ж села.

Отримані результати стали підтвердженням того, що випадок з Перрі – ніяка не помилка в аналізах та підрахунках. А це означає, що прабатьків людей по чоловічій лінії було як мінімум двоє: Адам та його, так би мовити, старший брат, який заселив Землю своїми нащадками майже на півтора сотні тисяч років раніше.

При цьому встановити зв’язки між геномом загальнолюдського предка та ДНК старшого брата поки що не вдалося. Отож виходить, що людський рід з’явився у двох місцях, незалежно один від одного.

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.