Невідомий вірш Черчіля продадуть з молотка Автор: lesya · Опубліковано: 11.04.2013 17:45 · Розділ: Суспільство

Знаменитий на увесь світ політик Вінстон Черчіль, вислови якого стали афоризмами, у дорослому віці практично не писав віршів. Всі роботи того періоду написані в прозі.

Отож у даному контексті написаний Черчілем вірш виглядає особливо цінним. Цим і вирішили скористатися організатори торгів в аукціонному домі Bonhams в Лондоні – вже в недалекому майбутньому вони мають намір продати з молотка єдиний вірш Вінстона Черчіля, написаний ним у молодості, що дійшов до наших днів. За твердженням експертів, за творіння Черчіля вдасться виручити не менше 15 тисяч фунтів.

Всього вірш складається з чотирьох десятків рядків, і він носить назву Our Modern Watchwords, що перекладається як "Паролі наших днів". Фахівці вважають, що вірш було написано в період між 1899 або 1900 роком, коли молодий Черчіль перебував на службі в армії.

Такий висновок експерти зробили на основі кількох фактів. Серед них – те, що вірш написаний на аркуші армійського паперу синім олівцем, які зазвичай використовували в армії для написання листів.

Складається творіння з чотирьох строф, кожна з яких налічує по 10 рядків, що закінчуються назвами міст на далеких рубежах Британської імперії.

Серед цих міст значиться місто Вай-хай-вай, розташоване на сході Китаю, що сьогодні носить назву Вейхай, а також нігерійське місто Сокото.

Вірш був виявлений антикваром Роєм Девідс. Він починається рядками: «На береги лягає тінь, прожектор шарить хвилями, могутня ескадра спить, та буря до нас вже мчить».

Аналізуючи вірш, британський поет, лауреат багатьох престижних премій Ендрю Моушен зауважив, що «великоваговий ритм» та «бравурні старомодні сентименти» - цілком у дусі войовничого прем'єра.

Водночас він зауважив, що якось так трохи несподівано на сторінку падає тінь Джейн Остін, дивуючи читача. Говорячи це, поет має на увазі рядки «столи вечірньої трапези накриті між машин війни».

Нагадаємо, що в 1895 році Вінстон Черчіль вступив до лав четвертого гусарського полку Її королівської величності, після чого його направили до Куби. Через рік молодий військовий перевівся до Індії.

З 1899 по 1900 рік Черчіль брав участь в Англо-бурській війні, яка розгорнулася на півдні Африки.

Незважаючи на успішну військово-політичну кар’єру, Вінстон любив писати. Ще в дитинстві майбутній британський прем'єр отримав поетичну премію у школі Харроу. Проте в зрілому віці він писав тільки прозу, а в 1953-му Черчіль став лауреатом Нобелівської премії з літератури...

Джерело: http://www.bbc.co.uk/russianї

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.