Полотно Рафаеля очолило список найдорожчих творів мистецтва, що безслідно зникли Автор: lesya · Опубліковано: 10.04.2013 18:02 · Розділ: Культура

Знаменитий журнал Forbes цим днями склав рейтинг десяти найдорожчих викрадених творів мистецтва. Історія всіх цих шедеврів до цих пір залишається таємницею, а перше місце у даному рейтингу дісталося роботі художника епохи Відродження Рафаеля під назвою «Портрет молодого чоловіка». Вартість роботи, за твердженням експертів, становить не менше 100 мільйонів доларів, і куди воно поділося, напевне, один Бог знає.

Свого часу це полотно належало знатному польському роду Чарторийських, однак у 1939 році картину конфіскували нацисти. Трохи згодом, коли Друга світова війна доходила кінця, полотно потрапило до генерал-губернатора окупованої Польщі Ганса Франка. Згодом на допитах у суді він розповів, де німці переховували твори мистецтва, проте картини Рафаеля там не було.

І лише минулого року портрет нібито вдалося виявити в банківському сховищі на території США чи то Європи.

Другою в рейтингу стала картина Ван Гога «Маки», вартістю 50 мільйонів доларів. У 2010 році вона зникла з музею у Єгипті. Всі зусилля спецслужб перехопити картину виявилися марними. Проте згодом з’ясувалося, що оригінал картини було викрадено ще в 1977 році, а тепер злодії викрали майстерну підробку.

Трете місце – у картини вартістю 28 мільйонів доларів роботи знаменитого Пікассо. Полотно під назвою «Голуб із зеленим горошком» разом з іншими картинами в 2010 році було викрадене з Паризького музею. Для того, щоб проникнути в музей, злочинець зламав віконну решітку. Камери спостереження зняли, як поводив себе грабіжник: він абсолютно не поспішав та не квапився, преспокійно, ніби у себе вдома, витяг з рам п’ять картин знаменитих художників, і покинув музей. Згодом, коли грабіжника та замовника злочину вдалося зловити, останній зізнався, що, помітивши за собою стеження, в паніці спалив усі полотна.

Далі розташувалася картина Караваджо «Різдво зі святими Франциском і Лаврентієм», вартість якої експерти оцінили в 20 мільйонів доларів. Ця картина за загадкових обставин зникла з каплиці Сан Лоренцо в Палермо ще в 1969 році. Вважалося, що це справа рук сицилійської мафії, проте до 2009 спецслужбам не вдалося знайти винних. На судовому процесі кілер Гаспарі Спатуцца розповів, що картина зберігалася в підвалі на фермі родини Пуллара, однак її обгризли щури та свині, після чого картину було спалено.

П’ятим стало полотно Сезанна «Вид на Овер-сюр-Уаз», вартість якого складає 5 мільйонів доларів. Картину було викрадено з музею в 1999 році. Сталося це під час святкувань Нового року. Скориставшись всезагальним передсвятковим замішанням, грабіжник проник в музей і спокійно виніс картину.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?