Система, що здатна запобігти авіакатастрофам Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.07.2009 16:16 · Розділ: Нові технології

Пілоти часто пролітають над віддаленими відрізками океану без якої-небудь інформації про погоду, окрім брифінгу перед польотом та поступлень нових метеоданих через кожні чотири години. Адже відомо, що бурі над водними просторами можуть виникати та переміщуватися дуже швидко. Бортові радари в змозі виявити хмари і опади, але не здатні визначити локалізацію шторму. Зважаючи на це, Національний Центр Атмосферних Досліджень (NCAR) працює над розробкою системи, яка узагальнюватиме дані з супутників, а також погодні моделі, з метою передбачення та виявлення раптових штормів, що дозволить пілотам уникати серйозних погодних катаклізмів.

Дослідний зразок системи NCAR, забезпечуватиме пілотів та наземних диспетчерів графічними даними про погодні умови з супутників в режимі реального часу. Заданням проекту є попередження пілотів і диспетчерів про штормову активність. Крім того, система міститиме глобальну картографію повітряної турбулентності та буде здатною робити короткострокові прогнози турбулентності.

Проект системи NCAR, фінансований NASA, пройде випробування наступного року на окремих трансокеанських маршрутах. Зворотний зв'язок дозволить внести додаткові корективи до системи. Планується, що розробка продукту буде завершена приблизно через 2 роки.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.