Китайці представили концепт міста, створеного в кратері астероїда Автор: lesya · Опубліковано: 08.04.2013 20:40 · Розділ: Нові технології

Проблема Апокаліпсису, напевне, хвилює людство з моменту самої його появи. Сьогодні ж, з розвитком інформаційних технологій, які дозволяють проводити різні розрахунки, а також зі зростанням популярності різного роду пророцтв та, вкінці-кінців, кінематографу, тема кінця світу стала близькою кожному мешканцю Землі.

У даному контексті особливо актуальним видається проект китайський інженерів під назвою «Crater Scraper». Він являє собою концепт міста підземних хмарочосів, збудованих у кратері, яке залишив на поверхні нашої планети апокаліптичний астероїд. Незважаючи на всю свою химерність, проект отримав заохочувальну премію на конкурсі eVolo Skyscraper Competition.

Концепт цього мегаполісу зовні скидається на дзеркальне відображення сучасних міст. Транспортна система концептуального міста функціонуватиме в двох площинах, оскільки кожен хмарочос має незалежну вертикальну сітку перевезень, пов'язану з горизонтальною мережею, яка проходить через усе місто.

Фактично, «Crater Scraper» складатиметься з численних кластерів автономних нагромаджень, оточених свого роду парками, які з’єднуються з великим парком, розташованим в центрі міста. У кожному кластері будуть свої магазини, офіси, лікарні, житлові приміщення та розважальні центри.


Особливості побудови «Crater Scraper» дозволять сонячному світлу проникати глибоко всередину цілого комплексу. Крім того, пористий дах комплексу дозволить збирати дощову воду, яка по спеціальних пристосуваннях потраплятиме в архітектурний «колодязь», що стане аналогом штучних водопадів. Найбільший такий водопад розташовуватиметься в центральному парку.

Що ж, слід сказати, що на створення цього дивовижного проекту китайських винахідників надихнули аж ніяк не фантазії голлівудських сценаристів – на сьогоднішній день на Землі налічується більше 150 кратерів, що утворилися в результаті падіння величезних астероїдів. Один із них - кратер Беррінджера, відомий також як Каньйон Диявола, з'явився майже 50 тисяч років тому в штаті Арізона. Його діаметр перевищує 1,2 кілометра.

Крім того, вчені та співробітники НАСА, які проводять стеження за небесними тілами, неодноразово наголошують на тому, що астероїди і справді становлять серйозну загрозу існуванню нашої планети. Приміром, астероїд Апофіс, в разі його зіткнення з Землею, спричинить вибух, еквівалентний вибухові 50 000 атомних бомб.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.