Спеціальна плівка перетворить екран будь-якого мобільного пристрою в 3D-дисплей Автор: lesya · Опубліковано: 08.04.2013 18:29 · Розділ: Нові технології

Фото з www.f1cd.ru
Фото з www.f1cd.ru

Розвиток сучасних технологій по-справжньому вражає. До чого тільки не додумаються розробники для того, щоб привернути увагу потенційних споживачів. Приміром, нещодавно було винайдено плівку, яка перетворить екран будь-якого мобільного пристрою в 3D- дисплей.

Саме по собі створення тривимірних зображень на мобільних пристроях, перегляд яких не вимагає використання спеціальних окулярів, є досить старою технологією (в сучасному розумінні старою). Ще три роки тому розробники компанії Nintendo представили світові ігрову консоль 3DS, здатну відтворювати тривимірне зображення. Всього через рік, у 2011, спеціалісти Global Wave створили спеціальну плівку Pic3D, за допомогою якої екран мобільного пристрою перетворювався в тривимірний дисплей. Однак на цьому розвиток тривимірних технологій не зупинився, що яскраво демонструють сінгапурські вчені.

Їм вдалося створити пластикову плівку, яка чимось нагадує плівку Pic3D. Поверхня новинки складається з масиву опуклих лінз мікроскопічних розмірів. Виготовлена вона за новою технологією нанодруку, яка дозволяє без зайвих зусиль нанести на поверхню гладкою полімерної плівки двоопуклі лінзи з матеріалу, для якого характерні високі оптичні властивості. Нова технологія дозволяє плівці залишатися гнучкою, що у свою чергу робить можливим її нанесення на поверхню звичайних екранів мобільних пристроїв. Екрани з такою плівкою зможуть відображати тривимірні зображення.

Над створенням нової плівки працювали фахівці сінгапурських інститутів Temasek Polytechnic і та Institute of Materials Research and Engineering's.

При цьому на створенні тривимірної плівки спеціалісти зупинятися не планують. Фахівцями паралельно було створено декілька програм для Apple iOS і Android, які зможуть конвертувати зображення, в тім числі і в режимі реального часу, із звичайного двомірного в тривимірний формат. Окрім того, спеціалісти планують випустити комплект, що стане основою для розробки програмного забезпечення, яке б допомогло розробникам ігор та додатків з легкістю перетворити їх у тривимірний формат.

«Робота нашої команди, спрямована на створення та розробку апаратного й програмного забезпечення, дозволить легко отримати доступ до відтворення високоякісних тривимірних зображень як розробникам ігор і додатків, так і кінцевим споживачам» - говорить у даному контексті Франк Чан (Frank Chan), дослідник з інституту TР. «Все, що ми зробили, це просто взяли двоопуклу лінзу, яка відома людям сотні років, модернізували її, та, за допомогою нанотехнологій, отримали відносно недорогу технологію для створення тривимірних зображень».

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.