Дослідники назвали основну причину смертельних аварій Автор: lesya · Опубліковано: 08.04.2013 15:52 · Розділ: Авто-мото

Намагаючись з’ясувати основні причини дорожніх аварій з метою зниження кількості ДТП та удосконалення сучасних автомобільних систем, спеціалісти проводять нові дослідження, результати яких іноді бувають і зовсім несподіваними.

Одне з таких досліджень було проведене нещодавно американськими фахівцями. Співробітники компанії Erie Insurance Group, діяльність якої поширюється в основному на територію США, вирішили з’ясувати основні причини аварій зі смертельними випадками, які здебільшого відбуваються в країні.

Результати роботи виявилися доволі несподіваними. Приміром, спеціалістам компанії вдалося з’ясувати, що причиною 62% автокатастроф зі смертельним результатом є надмірна задумливість водія. Розмови по мобільному телефону, які традиційно вважаються небезпечними, стають причиною всього 12% смертельних аварій. Значно менше місця відводиться іншим відволікаючим чинникам, до яких дослідники зарахували настирливих пасажирів та домашніх тварин, поведінка яких також може відвернути увагу водія від дороги, що іноді стає фатальним.

Крім цього, злий жарт може зіграти доля з тими, хто полюбляє перекусити за кермом або ж перекладати речі по салону автомобіля.

Ось така ситуація з аваріями у США, де й дороги сприяють безпечному водінню, й багатьох інших факторів ризику немає. Проте причина смертельних ДТП криється, як бачимо, в самих водіях.

Інша ситуація в Росії. В минулому році тут було проведене дослідження, в рамках якого вдалося з’ясувати головну причину аварій зі смертельним результатом в Росії. За твердженням начальника відділу з нагляду за виконанням законів щодо безпеки дорожнього руху Генпрокуратури Олександра Русецького, кожна п'ята автокатастрофа в Росії відбувається через вкрай несприятливий для водіння стан доріг.

«Характерними недоліками доріг федерального та регіонального значення є дефекти дорожнього покриття, відсутність освітлення проїжджих частин, відсутність пішохідних переходів, неправильна дорожня розмітка. 20% усіх ДТП на території Росії стається саме через неприйнятний стан доріг, і, зокрема, пошкодження дорожнього покриття», - зазначив Русецький в інтерв’ю журналістам.

Ще однією причиною аварій з летальними наслідками є водіння в нетверезому стані, проте в країні прийнято низку законів, спрямованих на зниження таких випадків.

Джерело: http://www.autonews.ru

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.