Японці створили екран, здатний передавати запахи Автор: lesya · Опубліковано: 04.04.2013 19:24 · Розділ: Нові технології

Сучасні технології дійшли того рівня розвитку, коли черговою новинкою вже мало кого здивуєш. Однак японським інженерам це вдалося – вони представили світові технологію, що дозволяє не лише спілкуватися на відстані, але й відчувати запахи за тисячі кілометрів.

Так, недавно дослідники з Токійського університету сільського господарства та технологій (TUAT) представили технологію, яка дозволяє відчувати запахи через екран. Винахід було представлено в рамках конференції Віртуальної реальності (IEEE Virtual Reality, яка проходила в Орландо, США.

Модель такого «ароматного» екрану отримала назву Smell-o-vision. Вона оснащена чотирма вентиляторами, розташованими по кутах екрану. За допомого цих вентиляторів потрібний запах направлятиметься до людини.

Екран влаштований таким чином, що необхідний аромат виходитиме конкретно від тієї частини екрану, де розташоване зображення джерела цього запаху.

На практиці це виглядає приблизно так: якщо фотографія апетитної смаженої курки знаходиться в лівому нижньому куті екрану, то її аромат буде найбільш концентрованим саме в цій частині простору навколо дисплея.

За твердженням розробників, джерелом ароматів стануть спеціальні гелеві капсули, розташовані також по кутах екрана. Поява відповідного зображення на екрані активізуватиме гелеві капсули, після чого в дію вступатимуть вентилятори, які й спрямують потоки повітря до потрібної частини екрану, а звідти – до носа глядача.

Поки що такий екран здатний передавати всього один вид запаху за один раз. Проте вже найближчим часом японці планують удосконалити своє творіння, змусивши його передавати по кілька запахів одночасно.

Це стане можливо завдяки спеціальним картриджам, які дозволять змінювати аромати. При цьому картриджі дозволять суттєво продовжити термін роботи цього «запашного» екрану.

Розробники сподіваються, що їхнє дітище знайде широке застосування в рекламній сфері майбутнього. Особливо ефективним використання Smell-o-vision буде в рекламі їжі, адже ніщо не може стимулювати апетит людини так, як запахи.

Знадобиться японський екран і для реклами всіляких парфумів, дезодорантів чи інших ароматизованих товарів, адже вони орієнтовані в першу чергу саме на нюхове сприйняття людини.

А ще такий екран може відтворювати запахи природи. І тепер весняна свіжість, запах літньої зливи чи морського бризу стануть доступними протягом цілого року.

Джерело: http://mainfun.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.