"Аль-Каїда" відкрила свою сторінку в Twitter'і Автор: lesya · Опубліковано: 04.04.2013 16:49 · Розділ: Політика

Діяльність кожної організації нерозривно зв’язана з функціонуванням засобів масової інформації. На неї впливають і наявні зв’язки з оточуючим світом та соціумом. Стосується це практично всіх організацій, навіть терористичних.

Так, за твердженням оглядача німецького видання Der Spiegel Раніа Саллоума, північноафриканське крило терористичного угрупування «Аль-Каїда» (AQIM – «Аль-Каїда в ісламському Магрибі») перейшло в соціально-медійний наступ. Приміром, цього понеділка протягом цілих двох годин члени організації готові були відповідати на запитання громадськості, які стосувалися їхньої діяльності. Спілкування проходило з використанням можливостей соціальної мережі Twitter на англійській або арабській мовах. З цією метою навіть було створено сторінку в цій соціальній мережі.

Такі дії радикалів ісламського світу є свідченням зміни своєї тактики, адже до цього часу ідеологічні матеріали поширювалися, насамперед, за допомогою спеціальних форумів в Інтернеті, доступ до яких мало обмежене коло користувачів.

Участь у цих форумах найчастіше брали і співробітники спецслужб. А тепер свої сторінки в соціальних мережах з'явилися в багатьох відомих радикалів.

При цьому, нагадує Der Spiegel, північноафриканське крило організації вважається найнебезпечнішим терористичним угрупованням в цілому світі. Саме її члени брали участь в захопленні американського посольства в Бенгазі в 2012 році та в захопленні заручників в алжирському Ін-Аменас на початку цього року.

Крім того, в ЗМІ з’явилася інформація, що лідер іншого терористичного угруповання під назвою «Талібан» заборонив бойовикам займатися викраденням людей заради викупу. За словами Мулли Омара, такі дії паплюжать діяльність руху в цілому, адже його основна мета – боротьба з ворогами Аллаха, а не боротьба заради грошей. Отож тепер бойовикам, які заради викупу зважаться на викрадення, загрожує смерть.

При цьому лідер «Талібану» не заборонив викрадати іноземців заради задоволення політичних вимог руху, а саме такі випадки трапляються найчастіше. Серед інших вимог терористів – звільнення ув’язнених членів організації. У випадку, якщо вимоги терористів не задовольняють, заручників чекає смерть.

По суті, це аудіозвернення лідера терористичної організації стало першим офіційним визнанням того, що члени «Талібану» займаються викраденнями заради грошей.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.