Експерти склали рейтинг країн, найбільш сприятливих для навчання іноземців Автор: lesya · Опубліковано: 04.04.2013 10:45 · Розділ: Освіта

Фото з grandmir.com.ua
Фото з grandmir.com.ua

Сьогодні багато студентів вирушають на навчання за кордон. І стосується це не лише українців, але й студентів з інших країн, які в пошуках якісної та недорогої освіти вирушають освоювати нові простори.

Однак далеко не всюди іноземці отримують прийнятні для здобуття освіти умови - часом або вартість навчального процесу зашкалює, або ж просто можливості поступити в той чи інший зарубіжний ВУЗ немає.

У даному контексті співробітники компанії HeadHunter вирішили з’ясувати, які держави пропонують найвигідніші умови навчання іноземним студентам.

При складанні рейтингу фахівців враховували п’ять основних критеріїв оцінювання. Увагу насамперед звертали на рівень престижності того чи іншого учбового закладу, якість пропонованої освіти, мовну доступність самого процесу навчання, вартість навчання та можливість отримання візи. На кінцевий результат вплинула й вартість самого проживання в тій чи іншій країні.

На першому місці рейтингу країн з найдоступнішою освітою для іноземців опинилися США. Незважаючи на те, що вартість навчання в американських ВУЗах є однією з найвищих в цілому світі, США зайняла першу позицію рейтингу - експерти пояснюють таке розташування результатами минулорічних рейтингів, згідно з якими чотирнадцять вищих навчальних закладів країни потрапили до двадцятки найкращих в цілому світі.

На другому місці за якістю навчання в університетах опинилася Німеччина. Таку високу позицію країні допомогла отримати відносно низька вартість навчання у порівнянні з іншими країнами Європи. Третьою стала Великобританія. Далі у списку розташувалися Австралія, Канада, Японія, Франція, Нідерланди та Китай. Замикає десяток найбільш сприятливих для навчання іноземців країн Швеція.

До списку не потрапила Чехія, хоча саме ця країна викликає підвищений інтерес стосовно здобуття освіти у наших співвітчизників. Высшее образование в Чехии є доступним для іноземців, які, у випадку виконання певних вимог, можуть навчатися безкоштовно. Та й вивчення чеської мови, яке є обов’язковим для вступу у вищий навчальний заклад на безкоштовну форму навчання, дається українцям легше, ніж вивчення фінської чи німецької. Щоправда, в країнах Європи дипломи чеських університетів цінуються значно нижче, ніж освіта, здобута, для прикладу, в Німеччині, Австрії, чи тим паче у Великобританії, що й не дозволило країні увійти до десятка найкращих країн для здобуття вищої освіти іноземцями.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.