У Німеччині від морозів загинула вся трупа Блошиного цирку Автор: lesya · Опубліковано: 02.04.2013 20:11 · Розділ: Культура

Цими днями у Німеччині від несподіваних весняних морозів загинула вся трупа Блошиного цирку. Тепер адміністрація цирку проводить терміновий набір артистів.

Директор цирку на ім’я Роберт Бірк поскаржився журналістам, що всі 300 бліх минулого тижня були знайдені мертвими. Їхні тіла було виявлено в контейнері для перевезення.

За словами Роберта, це перший такий випадок, коли всі члени трупи загинули від холоду. Раніше, якщо таке й траплялося, вдавалося врятувати хоча б кількох циркачів.

Допомогти організаторам цирку вирішив німецький учений-інсектолог Хайнц Мельхорн. Він пожертвував п’ятдесят бліх, отож тепер з’явилася надія, що запланований виступ, який повинен був відбутися на ярмарку, все-таки відбудеться.

Роберт Бірк також розповів, що йому довелося пережити «дуже тяжкий момент», коли він виявив загиблих артистів.

«Практично неможливо з точністю визначити, яка температура виявиться для бліх смертельною, - говорить Роберт. - Але шоу повинне тривати!».

Тепер дресирувальники та адміністрація цирку докладають всіх зусиль, щоб підготувати новоспечених блошиних артистів до виступу. На даний час недосвідчені циркачі вже пройшли терміновий курс навчання.

«Я працював з ними протягом двох днів без перерви, - розповів журналістам Роберт Бірк. – Але новачкам все ще не вистачає артистичної іскорки».

У даному контексті співчуття Роберту висловив і організатор ярмарку Міхаель Фабер. Ярмарок повинен пройти найближчими днями в західнонімецькому місті Мехерніх-Коммерн. За словами Міхаеля, йому дуже прикро з приводу того, що сталося, і він сподівається, що блошиний цирк переживе залишок весни без подальших жертв.

«Це не першоквітневий жарт. Нам вдалося врятувати ситуацію – в протилежному випадку глядачі б залишилися без шоу», - додав Фабер.

До речі, сьогодні блошині цирки стали великою рідкістю, проте якихось кілька десятиліть тому вони користувалися шаленою популярністю. Ще в епоху Середньовіччя знаходилися дресирувальники, які влаштовували справжні дійства з участю бліх, за що ризикували потрапити в багаття в якості чаклунів.

Сьогодні ж у світі налічується всього кілька блошиних цирків. І якщо раніше дресирувальники працювали тільки з людськими блохами, то тепер за браком перших використовують котячих бліх. Вони вміють робити все: жонглювати, ходити по канату, грати в гольф, запрягатися у візки та вагончики та багато інших цікавих речей.

Блохи – істоти вельми цікаві. Їхні природні здібності дивують вчених протягом багатьох років. Приміром, блоха здатна стрибати з прискоренням, яке в 140 разів перевищує земне прискорення. При цьому в людини вже двадцятикратне збільшення прискорення призводить до переломів та інших тілесних ушкоджень. Крім того, блохи надзвичайно сильні – вони здатні тягнути вантаж, еквівалентний 12 000 тонн для людини.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?