7 найдорожчих ляльок світу Автор: lesya · Опубліковано: 02.04.2013 11:27 · Розділ: Цікаві факти

Переважна більшість людей схильна зараховувати ляльок до речей виключно дитячих, забуваючи, що в світі є ляльки, створені явно не для малюків: часом вони бувають надзвичайно страшними, а часом – занадто дорогими, щоб віддати їх на поталу маленьким розбійникам. Останні стають справжньою знахідкою для колекціонерів, які не шкодують ніяких грошей на чергову новинку лялькового світу.

1. Дорога лялька – це не обов’язково лялька, одягнена в розшиту діамантами та перлами сукню – сьогодні й звичайні Барбі коштують по декілька тисяч доларів. Щоправда, такі гроші можна виручити за нерозпакованих представниць цього лялькового сімейства 60-хх років, а таких, повірте, не так уже й багато, тому, скидається на те, що через кілька років вони коштуватимуть ще дорожче.

2. Не менш популярними та вельми дорогими є ляльки Sybarite. Коштують вони не менше кількох сотень доларів, однак є моделі, вартість яких перевищує декілька десятків тисяч зелених. До них належать і ляльки серії Chalk White, виготовлені повністю вручну.3. Оригінальними роботами славиться й німкеня Хільдегард Гюнцель, яка виготовляє ляльок-дітей. Ціна цих казкових малюків коливається в межах 2-3 тисяч доларів.

Лялька Sybarite (фото з http://cifrovik.ru/)
Лялька Sybarite (фото з http://cifrovik.ru/)

Всі ці ляльки, незважаючи на ефектний зовнішній вигляд, призначені не для дітей, а для дорослих. Просто діти в силу своєї необізнаності не зможуть оцінити всієї краси та вартості цих справжніх витворів мистецтва. Малюки більше люблять Шрека чи Барбі – ці персонажі для них звичні та зрозумілі.

Ляльки-діти (фото з сайту http://cifrovik.ru/formula/post/4001/355)
Ляльки-діти (фото з сайту http://cifrovik.ru/formula/post/4001/355)

4. І навряд чи дітлахи могли б належно оцінити роботи художника Ноеля Круза, який довів до екстазу фанатів вампірської саги «Сутінки», випустивши колекцію ляльок, що стали відображенням героїв фільму. Колекцію було продано за 10 тисяч доларів.

5. Серед найдорожчих ляльок світу є й роботи росіянки Оліни Вентцель, якій до вподоби оживляти історичних персонажів. Її ляльки стають надбанням музеїв та приватних колекцій, а коштують вони в межах чотирьох тисяч доларів (і це найдешевші екземпляри!).

6. Шаленою популярністю користуються й ляльки канадки Анастасії Чижової. Її порцелянову роботу під назвою Lily продали з молотка за 40 тисяч доларів, а Попелюшку – за 20 тисяч.

Птахолов (фото з http://cifrovik.ru/formula/post/4001/355)
Птахолов (фото з http://cifrovik.ru/formula/post/4001/355)


7. Та найдорожчою лялькою світу судилося стати не всім цим красуням з тонкими таліями та вишуканим вбранням – за швейцарського Птахолова свого часу було віддано більше шести мільйонів доларів. На створення цієї механічної ляльки під назвою L'Oiseleur було витрачено більше п'ятнадцять тисяч годин людської праці. На її виготовлення пішло понад 2000 сталевих деталей...


Інші новини розділу