Рівень чесності можна виміряти Автор: Lesly · Опубліковано: 14.07.2009 15:44 · Розділ: Нові технології

Чесним людям не доводиться докладати зусиль для того, щоб не обманювати. У них навіть не виникає такої спокуси. Цього висновку дійшли нейробіологи з Гарвардського університету, Джошуа Грін та Джозеф Пакстон. Вони вважають, що їхні починання в цій сфері колись дадуть можливість проводити тести на правдивість на основі сканування мозку.

Раніше, науковці вивчали чесність, скануючи мозок добровольців, яких перед тим просили сказати правду або неправду. Проте, такий експеримент не можна вважати відповідним, адже навіть брехуни говорять, те, що їм сказали.

Вчені з Гарварду попросили добровольців робити ставки на гроші при грі в монети. Іноді учасники записували свої передбачення, щодо того, якою стороною впаде монетка, а іноді просто повідомляли, чи вгадали правильно. Таким чином їм надавалася можливість шахраювати. Деякі, проте не всі, скористалися цією можливістю, що було навіть очевидно по неймовірно високому відсотку правильних передбачень.

При кожному кидку монети вчені фіксували активність кори головного мозку у передфронтальній частині та інших ділянках, що відповідають за прийняття рішення.

У чесних гравців не було зафіксовано підвищення діяльності мозку, коли в них був шанс обманути, що свідчить про те, що їм не потрібно докладати зусиль, щоб бути чесними. І навпаки, в нечесних гравців рівень мозкової діяльності підвищувався, навіть тоді, коли вони визнавали, що програли, тобто говорили правду.

Слід зазначити, що вченим вдалося неймовірно точно встановити рівень чесності кожного з учасників експерименту. Проте, ці результати потрібно ще перевірити в реальних умовах, використовуючи інші методи та інших добровольців, перш ніж можна буде застосовувати подібну методику для визначення, наскільки чесною є людина.

Джерело: newscientist.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.