Фартух - подарунок Стародавнього Єгипту сучасній домогосподарці Автор: lesya · Опубліковано: 01.04.2013 12:26 · Розділ: Цікаві факти

Японські фартухи (фото з videla.ru)
Японські фартухи (фото з videla.ru)

Сьогодні важко уявити досвідчену домогосподарку без такого елементу одягу, як фартух. Це й не дивно, адже він став не лише захисним елементом домашнього одягу, покликаним вберегти господиню від плям та іншого роду забруднень, але й широким полем для розвитку дизайнерської думки.

Приміром, у Японії до цього елементу вбрання ставляться з особливим трепетом. Домогосподарки обирають фартухи з усією серйозністю, не шкодуючи на них ніяких грошей. Що ж, і фартухи в японських дамочок відповідні – вони нічим не поступаються елегантним сукням, ні за якістю, ні за сексуальністю.

Фартухи широко використовуються сучасними дизайнерами (в якості доповнення до суконь чи інших предметів гардеробу) – вони стали невід’ємною частино багатьох колекцій.

Окрім того, сьогодні фартухи використовуються в якості робочого спецодягу – вони популярні в середовищі кухарів, перукарів, продавців, офіціантів тощо. Цей елемент гардеробу став прекрасним та широко використовуваним засобом сучасної реклами.

Історія виникнення фартуха налічує не одне століття. Вперше цей елемент одягу з’явився ще в древньому Єгипті. Тоді фартух був привілеєм виключно чоловічим. При цьому його носили гладіатори та жерці, а згодом він став невід’ємною часиною вбрання правителів.

Перші фартухи виготовлялися зі шматка тканини, який обгортав корпус тіла чоловіка з усіх сторін, і кріпився на талії за допомогою пояса. Його оздоблювали складками, нерівними краями, вишивкою, шматками шкіри тощо.

Однак час не стоїть на місці, міняються звичаї, змінюється й мода. В епоху Середньовіччя фартухи впали в око дружинам іменитих громадян, які іноді навіть одягали фартухи замість спідниці. З часом фартух зменшився в розмірах, ставши обов’язковим атрибутом модниць не лише вдома, але й на прогулянці.

Загалом в Європейських країнах користувалися кількома видами фартухів. Деякі з них призначалися для жінок за столом, інші надягалися в урочистих випадках. Останній варіант – відгук візантійської моди. Фартухи для правителів шили з дорогої різнобарвної парчі, тоді як придворним доводилося обмежуватися однотонними тканинами.

Згодом фартухи стали елементами народного вбрання багатьох країн, при цьому в різних країнах по-різному оздоблювали полотна, з якого шили фартухи.


Інші новини розділу