"Гумовий Папа": на портрет понтифіка витратили 17 000 презервативів Автор: lesya · Опубліковано: 26.03.2013 12:30 · Розділ: Суспільство

Є така страва з яєць, яка називається «бенедиктинські яйця». Точніше, це навіть не страва, а лише спосіб приготування яєць. Яйця-пашот їх ще називають. Однак тепер «Бенедиктинські яйця» – це ще й портрет понтифіка. Щоправда, колишнього, який нещодавно покинув пост глави католицької церкви. Над створенням цього доволі неоднозначного шедевру працювала американська художниця, а виготовлений він з… презервативів.

Американка Нікі Джонсон ледь не запізнилася з портретом - роботу їй вдалося завершити якраз в той тиждень, коли понтифік відмовився від папського престолу. На портреті Папа Римський Бенедикт XVI зображений в рясі зі складеними в молитві руками. Робота отримала назву Eggs Benedict, а на її створення витратили сімнадцять тисяч гумових виробів.

Ідея створити портрет Папи з презервативів з’явилася у Джонсон не спроста – вона стала своєрідним виявом протесту проти позиції Бенедикта стосовно багатьох аспектів сучасного існування.

Роботу над картиною американка розпочала після того, як в березні 2009 року почула радіо спірну заяву Бенедикта XVI про те, що презервативи лише не допомагають у боротьбі зі СНІДом, але, навпаки, посилюють проблему, скоєну під час візиту в Африку. Саме цей вислів Папи спонукав Джонсон «щось зробити, щоб почати дискусію». «Ми повинні натиснути на світових лідерів, які виступають проти заходів зі зміцнення здоров'я і сексуальної освіти», - переконана художниця.

За словами очевидців, картина справляє враження мозаїки, створеної з різнобарвних вузликів. Джонсон просилила презервативи крізь петлі мережі, так, як це роблять при в'язанні килима. Вона розтягувала презервативи, складаючи їх у довжину та зав’язуючи вузликами, щоб отримати якомога більше колірних нюансів. З виворотної сторони портрет, за словами очевидців, нагадує «різнобарвну веселку презервативів».

Створена з презервативів картина потребує особливого догляду. Справа в тому, що сонячне світло негативно впливає на презервативи, роблячи їх ламкими і вицвілими, пояснює художниця. Тому найкраще її зберігати в герметичній плексигласовій вітрині, заповненій аргоном. Повідомляється також, що портрет «Гумового Папи» виставлятиметься у вітрині та на постаменті, щоб глядачі могли бачити, з чого його зроблено.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.