"Година Землі" 2013 побила всі рекорди
Автор:
lesya
·
Опубліковано: 26.03.2013 12:17 ·
Розділ: Екологія

Цьогорічна міжнародна екологічна акція «Година Землі» перевершила всі очікування її організаторів – символічне вимкнення світла відбулося в більш ніж 7 тисячах міст у 150 країнах світу. За даними експертів, минулого року в акції взяло участь 5000 міст в 147 країнах світу.
Те, що до акції примикають нові учасники, зовсім не дивно, адже «Година Землі» є насправді важливою подією.
Традиція відзначати «Годину Землі» повсюдним вимкненням світла бере початок з 2007 року. Вперше акцію було проведено в Сіднеї, і вона швидко здобула популярність.
Що ж таке «Година Землі»? За словами організаторів акції, це той час, коли людство на якусь годину забуває про всі доступні технології, про прилади, без яких практично неможливо уявити сучасне життя. Це та година, яку людство дарує нашій планеті.
Зрозуміло, що не всі поставилися до акції з належною пошаною та трепетом. Як завжди у таких випадках, є й скептики, які вважають, що ця година абсолютно нічого не вирішує, адже навіть якщо ми вимикаємо всі прилади, що працюють від електрики, вироблення електрики все одно триває.
Та це, як виявилося, зовсім не так, адже вже кілька років поспіль деякі виробники електроенергії складають свій робочий графік з урахуванням «Години Землі». Приміром, в канадському Онтаріо в день, на який була запланована акція, генератори налаштовані таким чином, що кількість виробленої енергії було знижено на 6%.
«Ми виробляємо ту кількість електрики, яку вимагає графік, а графік на суботню ніч включає в себе прогноз на очікуване зниження попиту», - говорить Террі Янг (Terry Young), співробітник електростанції IESO в Онтаріо.
В рамках акції два роки тому в Торонто споживана потужність електрики знизилася на 15,1%. На Філіппінах електроенергія, яку вдалося заощадити під час години Землі, була еквівалентна зупинці роботи шести вугільних електростанцій на одну годину. Навіть в Дубаї споживання енергії знизилося на 200 кіловат-годин.
І на противагу всім закидам скептиків, «Година Землі» важлива не так самою економією, а розумінням того, якої шкоди завдає людство Землі. Акція є своєрідним протестом проти масової урбанізації та забруднень, вона є виявом того, що людство дбає про нашу планету, про зміни клімату, про майбутнє наших нащадків. І навіть якщо у вашому місті ніхто не підтримує акцію, станьте тим єдиним, хто не посоромиться подарувати природі хоч частину того, на що вона заслуговує, закликають автори проекту.
«Ніколи не сумнівайтеся в тому, що невелика група мислячих та самовідданих людей може змінити світ. В дійсності лише й вони ці зміни вносять»...
Інші новини розділу
-
Китай планує інвестувати 100 мільярдів доларів у відновлювану енергетику · kseniya_www
· 13.03.2017 07:43
Уряд Китайської Народної Республіки планує інвестувати 102 мільярди доларів США у відновлювану енергетику держави, нарощуючи продуктивність за рахунок впровадження нових вітроелектростанцій у всіх регіонах країни.
-
Борошняні черв'яки та індійські вогнівки врятують світ від пластикового забрудення · Марина Левицкая
· 13.11.2015 12:38
Китайські і американські вчені зробили сенсаційне відкриття, яке може врятувати світ від «пластикового» забруднення. Вони виявили, що звичайні борошняні черв'яки полюбляють їсти пінопласт, поліетилен та пластик, частково їх перетравлюючи. Ці черв'яки, які подають в ресторанах Китаю, як одну із традиційних страв, можуть стати основним засобом боротьби із забрудненням пластиковими відходами на планеті.
-
Вчені показали, як би виглядала Земля без людей · lesya
· 24.08.2015 19:35
Природа влаштована таким чином, що всі, хто мешкає поряд з нею, підлаштовують свої потреби під її умови. Всі, за винятком людей: лише людина для власного комфорту почала змінювати природу, завдаючи їй непоправної шкоди. І якщо б не діяльність людини, кількість ссавців по всій території нашої планети була б не такою, як зараз.
-
Льодовиковий період на Землі почнеться через 15 років · lesya
· 13.07.2015 20:42
Поки одні вчені продовжують твердити, ніби на Землю насувається глобальне потепління, що може знищити все живе, інші науковці пророкують черговий льодовиковий період, який настане вже до 2030 року.
-
Внаслідок глобального потепління дерева можуть стати небезпечними для клімату · lesya
· 19.06.2015 08:14
Проблема вирубки лісів та озеленення міських територій ось уже декілька десятиліть поспіль турбує учених: як-не-як, дерева помагають нам, поглинаючи вуглекислий газ та віддаючи цінний для життя людини кисень. А з кожним роком дерев на нашій планеті стає все менше, адже деревину широко використовують у різних сферах промислового виробництва. Саме тому уряди різних країн намагаються максимально скоротити площі вирубки лісів, а вже вирубані засадити новими саджанцями.