Де в Україні найдешевші квартири? Автор: lesya · Опубліковано: 25.03.2013 16:06 · Розділ: Економіка

Фото з сайту good-sovets.ru
Фото з сайту good-sovets.ru

Традиція здавати квартири в оренду з’явилася, мабуть, разом із самими квартирами. Ще в Древньому Римі за окрему плату можна було зняти кімнату або квартиру в інсулі – багатоповерхівці, квартири та кімнати в якій винаймалися як багатіями (вони мешкали на нижніх поверхах), так і бідняками (ті займали квартири на верхніх поверхах будівлі), чи домусі. Останній є аналогом сучасного особняка, розрахованим на одну сім’ю. В оренду здавалися не лише помешкання, але й приміщення під магазини та майстерні.

З історичних джерел відомо, що оренда помешкання в Древньому Римі коштувала досить дорого – вона забирала практично всі засоби громадян із середнім доходом, а біднякам доводилося шукати додаткових заробітків.

З тих пір минуло багато часу, а ситуація практично не змінилася, принаймні на Україні – плата за орендоване помешкання залишається високою, особливо у порівнянні із середнім доходом громадян.

Нещодавно експерти провели дослідження, присвячене вартості оренди квартир в різних містах України. Результати були зіставлені з вартістю найманого помешкання в інших країнах Європи.

І виявилося, що вартість оренди квартир в столиці України є однією з найвищих в Європі, і це при тому, що рівень зарплат киян в декілька разів не дотягує до європейських, не говорячи вже про мешканців інших міст.

Так, за даними співробітників порталу Slando,який займається розміщенням безкоштовних оголошень, найдешевша оренда помешкання в Чернігові, Чернівцях та Хмельницькому, тоді як лідерами рейтингу найдорожчих орендованих квартир виявилися Київ, Одеса та Донецьк. При цьому зняти квартиру в Києві коштуватиме приблизно вдвічі дорожче, ніж в Одесі та Донецьку. Цікаво, що у випадку з купівлею квартир ситуація трохи інша – найдорожчі квартири, зрозуміло, В Києві, Одесі та у Львові. Недешева й посуточная аренда квартир – во Львове за місце в однокімнатній квартирі доведеться заплатити в межах 150-300 грн, в Киві за добу перебування в однокімнатній квартирі візьмуть не менше 300 грн.

Найнижча вартість найманих квартир зафіксована в Західних областях України. За місяць проживання в однокімнатній квартирі з базовими зручностями в Чернівцях, Хмельницькому та Тернополі доведеться заплатити 1200 гривень, тоді як у Києві оренда аналогічного помешкання обійдеться в 4000 грн. В Одесі та Донецьку за однокімнатну квартиру необхідно заплатити 2650 та 2500 гривень відповідно (за місяць проживання).

В зимовий період, як виявили фахівці, знижуються ціни на оренду нерухомості в Криму – вони прирівнюються до середніх по Україні.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.