Британський драматург написав мюзикл про теракт Брейвіка Автор: lesya · Опубліковано: 25.03.2013 12:04 · Розділ: Суспільство

Цими днями популярний драматург на ім’я Девід Гріг представив на осуд критиків ідею створення нового мюзиклу, події в якому розгортатимуться навколо теракту, скоєного терористом Андерсом Брейвіком на острові Утой. Про це повідомляє The Guardian. Мюзикл отримав назву «Події» (The Events), а його мета - дослідити можливі межі людської емпатії. Прем’єра мюзиклу запланована на літо цього року,а відбудеться вона в стінах Единбурзького Traverse Theatre. Після цього неоднозначна постановка вирушить до Лондона.

Для того, щоб спектакль був максимально правдоподібним, Гріг та режисер мюзиклу Рамін Грей відвідали Норвегію. Там вони зустрілися з родичами та близькими жертв теракту, а також місцевими мешканцями, яких так чи інакше зачепила трагедія - Осло - місто невелике, у ньому майже всі одне одного знають, тому й трагедія стала горем практично для всіх без винятку.

Зауважимо, що ім’я Брейвіка у виставі згадуватися не буде. Замість нього в мюзиклі з’явиться вигаданий персонаж, а події відбуватимуться в Шотландії - країні, де народився автор спектаклю. Над створенням музики працював композитор Джон Браун.

За словами автора роботи, теракт на острові Утой нагадував події 11 вересня 2001 року у Нью-Йорку. «Американці відповіли на цей удар своїм способом, в той час як норвежці обрали демократію», - пояснює він.

За словами Гріна, за допомогою мюзиклу він сподівається дізнатися, чи дійсно спроба зрозуміти злочин такого типу є необхідною в контексті складених умов реакцією. Гріг також очікує, що спектакль представить глядачам почуття, протилежні тим, які зачіпає грецька трагедія, оскільки головні герої прагнутимуть не до помсти, а до розуміння.

Нагадаємо, що в липні 2011 року Андерс Брейвік зірвав бомбу в урядовому кварталі Осло, після чого влаштував криваву розправу в молодіжному таборі на острові Утой. Загалом, він забрав життя 77 людей. Свій вчинок він назвав боротьбою з ісламізацією Європи. Брейвіка було засуджено до 21 року ув'язнення з можливістю продовження покарання.

Обурення як норвезької, так і світової громадськості викликає поведінка Брейвіка в стінах в’язниці. Нещодавно, для прикладу, він попросив відпустити його на похорон матері.

Австрійка Бехрін Брейвік померла минулого тижня на 67-му році життя. Востаннє вона бачила сина наприкінці 2012 року.

Однак керівництво в'язниці не дозволило «найнебезпечнішому терористу» взяти участь у траурній церемонії. Для цього є дві причини: Брейвік відсидів недостатньо для того, щоб отримувати пільги; окрім того, адміністрація в’язниці остерігається втечі ув’язненого.

Джерело: http://newsland.com

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.