Кілька цікавих фактів про мікроскоп Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2013 21:35 · Розділ: Наука

Великий адронний колайдер (фото з news.bigmir.net)
Великий адронний колайдер (фото з news.bigmir.net)

Важливу роль у розвитку сучасної науки зіграв мікроскоп. Цей пристрій, здатний в мільйони разів збільшувати розміри предметів, посприяв розробці нових, унікальних технологій, про які людство й не мріяло б, якби декілька століть тому голландець Захарій Янсен не створив перший у світі мікроскоп. Пропонуємо кілька цікавих фактів про цей безцінний для всього людства винахід.

1. Як уже зазначалося, перший мікроскоп побачив світ наприкінці 16 – на початку 17 століття. За однією з версій, його творцем був голландець Янсен. Ще будучи дитиною, Захарій прикріпив дві опуклі лінзи по краях скляної трубки, і, заглянувши крізь неї, побачив предмети оточуючого світу в збільшеному вигляді. Тоді він і замислився над створенням цього пристрою. Однак масове виробництво мікроскопів налагодив знаменитий учений Галілео Галілей. Сталося це в 1612 році.

Ідея створення мікроскопу з’явилася у Галілея після того, як до нього дійшли чутки про голландських винахідників, які створюють пристрої, що дозволяють розглядати крихітні предмети у збільшеному вигляді. Швидко зрозумівши, що до чого, вчений створив свій власний мікроскоп.

2. Вага найменшого в світі мікроскопу становить 1,1 грама. Крихітні розміри цього пристрою дозволяють імплантувати його в голову миші, що в результаті дає вченим можливість відстежувати клітинну активність цих тварин у вільному переміщенні.

3. Найпотужніший мікроскоп світу було створено у Японії. Його характеристики дозволяють відстежити хімічні зв’язки між атомами. Висота цього збільшуваного пристрою перевищує сім метрів, а працює він на основі хвиль електронного випромінювання. Ці хвилі отримують прискорення від постійного струму, величина напруги якого складає мільйон вольт. Що ж, це вам не микроскоп школьный, якому й не снилися такі можливості.

4. Найдорожчим мікроскопом світу на сьогоднішній день є Великий Адронний Колайдер. Він дозволяє розглядати зіткнення елементарних часток. Вартість цього гігантського пристрою перевищує шість мільярдів доларів.

5. Наприкінці минулого століття, в 1994 році, канадські винахідники Джон Маккафрі та Жан-Марк Баріба створили лінійку, призначену для вимірювання розмірів об’єктів, які стають видимими завдяки використанню електронного мікроскопа. Найменша поділка цієї лінійки дорівнює товщині 18 атомів, а її довжина дорівнює одній п’ятій товщини людської волосини.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.