Цікаві особливості навчання за кордоном Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2013 21:08 · Розділ: Освіта

Фото з ladysnews.ru
Фото з ladysnews.ru

Система освіти кожної країни має свої особливості. Іноді вони можуть видаватися дивними та невиправданими. Однак такими вони є тільки для нас, адже ми змалечку звикли до іншої системи навчання.

І якщо в нас навчання в школі ділиться на два семестри, і діти прямують до школи першого вересня, то в Японії навчальний рік починається в квітні, а розділений він на три частини - триместри. Перший із них закінчується всередині липня, після чого учнів відпускають на літні канікули. Другий триместр починається першого вересня і триває він до кінця грудня. А перехід з одного класу в інший відбувається під час тижневих весняних канікул. Окрім того, протягом тривалого часу професія вчителя вважалася справою суто чоловічою. Отож і до сьогодні більшість японських вчителів – чоловіки. А ще в японських школах відсутні їдальні, отож дітлахам доводиться обідати в класі.

Цікавою особливістю чеської системи освіти є спосіб оцінювання учнівських знань: школярам ставлять оцінки від 1 до 5. Найбільш незвичним є те, що «одиниця» вважається кращою оцінкою, ніж «п’ятірка». Крім того, вчителі чеських шкіл викладають одразу по кілька предметів, поєднуючи часом непоєднувані (у нашому розумінні) предмети. Один вчитель може проводити уроки з фізкультури та математики. А як вам поєднання хімії, співів та чеської мови?

У Фінляндії вчителі дотримуються суворого та вельми дивного правила: їм дозволено викликати учнів тільки за бажанням останніх. Окрім того, у фінських школах в одному класі на уроці працює два педагоги - вчитель та його помічник. А учні у Фінляндії виходять на вулицю на кожній перерві, незалежно від погоди та пори року.

Шведські учні, за спільною згодою батьків та директора, можуть перейти в наступний клас під час навчального року.

Учеба в Канаде открывает иностранным студентам огромные возможности. Например, они могут свободно путешествовать по миру, и ездить домой, не ожидая каникул.

Норвезька система освіти передбачає суворий поділ учнів за віковими категоріями. Всього цих вікових груп налічується три: діти початкових класів, 14-річні школярі та 18-річні учні не можуть навчатися в одному й тому ж приміщенні. При цьому до восьмого класу норвезьким школярам не ставлять оцінок.

Добре живеться грецьким студентам. Навчання тут повністю безкоштовне, за медичне обслуговування студентам також не доведеться платити. Студенти зможуть безкоштовно пообідати в студентській їдальні та користуватися знижками на проїзд.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.