Сьогодні у світі відзначають День таксиста Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2013 13:54 · Розділ: Пам'ятні дати

Сьогодні всі водії таксі відзначають своє професійне свято - 22 березня у світі традиційно святкують Міжнародний день таксиста.

Цю дату було вибрано невипадково, адже саме 22 березня більше як століття тому, в далекому 1907 році, на вулиці Лондона вперше виїхали автомобілі, обладнані спеціальними лічильниками.

До речі, перші лондонські таксі були не жовтими, а зеленими та червоними. Жовтий колір, який став традиційним для таксі в цілому світі, своєю появою завдячує Джону Гьортцу, засновнику компанії Hertz Corporation.

Використовуючи популярну сьогодні систему автокредитування, винахідливий американець забирав старі, потримані автомобілі в рахунок сплати за нові. Вживані автомобілі він перефарбовував у жовтий колір, використовуючи в якості таксі.

Яскраву жовту барву можна було легко помітити навіть в погану погоду, туман чи дощ, отож традиція використовувати жовтий для таксі скоро поширилася в цілому світі. Крім того, жовтий колір вигідно виділяв автомобілі-таксівки із загального потоку автівок.

Та разом з цим, у деяких містах світу популярні інші кольори для таксі. Так, приміром, лондонські таксі традиційно фарбують в чорний колір, таксі у Польщі зазвичай різнокольорові. Вулицями Гонконгу їздять червоні таксі, вони є найпоширенішими, однак в районі Нових Територій популярні зелені таксівки, а сині автомобілі возять пасажирів на островах Лантау. В Об’єднаних Арабських Еміратах таксі фарбують в кремовий колір. Такої традиції дотримуються і в Німеччині. В Сінгапурі таксисти їздять на блакитних автомобілях, а в Таїланді – на рожевих.

Ще одним знаком, який дозволяє людині точно відгадати, що перед ним таксі, є візерунок у вигляді шашечок. Вперше його почали використовувати в 20-х роках минулого століття у США. Цей знак був запозичений з гоночної символіки. Його суть – символізувати швидкість пересування, привертаючи цим самим увагу потенційних пасажирів.

Що ж, схоже деяким таксистам після бурхливих святкувань може знадобитися засіб винайдений американськими вченими, який допомагає легко боротися зі сп’янінням та похміллям та моментально протверезіти.

Як відомо, алкоголь розщеплюється нашим організмом далеко не одразу та не повною мірою. А сп'яніння та похмілля є результатом алкогольної інтоксикації. Дослідники з Каліфорнійського університету розробили препарат, який дозволяє дуже швидко знизити рівень алкоголю в крові. Діючим елементом цього препарату є особливі ферменти, які допомагають печінці в декілька разів швидше переробляти токсини і виводити їх з організму.

Джерело: http://korrespondent.net/

Інші новини розділу

 • Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива

  Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива · lesya · 07.08.2015 23:05

  Сьогодні світ відзначає незвичне свято - Міжнародний день пива (англійською International Beer Day). Свято є неофіційним, але за вісім років свого існування воно нбуло небувалого розмаху, перетворившись з невеликого фестивалю на масштабне дійство, яке святкують на п’яти континентах.

  Міжнародний день пива, за уже усталеною традицією, відзначають в першу п’ятницю серпня. А засновником дійства став Джесс Авшаломов, один власник бару в американському місті Санта-Круз. Літній період Джесс вибрав тому, що, по-перше, на вулиці стоїть спека, тож і кухоль прохолодного напою любителі пива вип’ють залюбки, по-друге, серпень є досить віддаленим від інших пивних свят. І щоб не було забагато алкоголю, він вирішив відсвяткувати День пива у серпні.

  Вперше цю дату відзначили у 2007 році в місті Санта-Круз, штат Каліфорнія. Вже через чотири роки цей невеликий містечковий фестиваль став міжнародним святом, що відзначалося в ста тридцяти восьми містах двадцяти трьох країн світу. Ще рік по тому дійство охопило двісті сім міст у п’ятдесяти країнах.


 • Сьогодні світ відзначає День шоколаду

  Сьогодні світ відзначає День шоколаду · lesya · 11.07.2014 13:55

  Усі дівчата, які, дбаючи про власну фігуру, змушені відмовлятися від улюблених шоколадних ласощів, сьогодні мають повне право себе потішити довгоочікуваними солодощами – в цей день, одинадцятого липня, світ відзначає Всесвітній день шоколаду. Свято вже досить немолоде, адже його заснували французи ще в 1995 році.


 • У Москві вшанували Володимира Висоцького

  У Москві вшанували Володимира Висоцького · kseniya_www · 01.08.2013 20:21

  25 липня виповнилося 33 роки з дня смерті легендарного артиста, поета і музиканта Водимира Висоцького. У Москві ця дата була відзначена Днем пам’яті.


 • В Італії відзначили День дерева

  В Італії відзначили День дерева · lesya · 22.03.2012 16:27

  Вчора, 21 березня, в Італії відзначили День дерева. Це свято, яке традиційно відзначають в Італії, є символом оновлення та єднання людини з природою.


 • Сто років боротьби з наркоторгівлею

  Сто років боротьби з наркоторгівлею · lesya · 30.01.2012 20:14

  Цими днями виповнюється рівно 100 років з моменту підписання першого міжнародного договору про боротьбу з незаконною торгівлею наркотиками. Отож як все відбувалося на самому початку?