Вчені з'ясували, яку загрозу таїть в собі секс у космосі Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2013 11:28 · Розділ: Наука

Часом вчені задаються питаннями, які нам, простим смертним, виглядають смішними та безглуздими. Особливо у контексті погіршення екології, виникнення нових, невідомих захворювань, а також в умовах загострення багатьох проблем глобального значення фінансування деяких наукових проектів видається меншою мірою марнотратством. Приміром, нещодавно науковці вирішили з’ясувати, чи можливий секс у космосі, та яким будуть його наслідки. І виявилося, що такі явища, як гіпергравітація та мікрогравітація, згубно позначаються на майбутньому потомстві.

Відповідне дослідження проводилося спеціалістами канадського університету Монреаля. В рамках експерименту вони намагалися з’ясувати, який вплив чинить на людський організм зміна сили тяжіння.

Дослідження проводилося на рослинах. Для цього вчені відібрали пилок, який представляє собою чоловічий гаметофіт і виконує функцію запилення або запліднення жіночого гаметофіта.

В рамках експерименту фахівці помістили рослинні клітини у велику центрифугу, знімаючи все, що відбувається, на відеокамеру, що дозволяло відстежити вплив змін в гравітації в режимі реального часу.

«В ході дослідження ми виявили, як гіпергравітація і мікрогравітація можуть впливати на будову пилкової трубки - трубчастого виросту, що утворюється на зерні насінних рослин під час проростання. І виявилося, що такий вплив призвів до зміни внутрішньоклітинних процесів, що в майбутньому негативно позначилося на функціонуванні клітин», - коментує результати дослідження Анна Гейтманн.

Та що найгірше: дослідники переконують, що аналогічні наслідки чекають і людину. «Подібні зміни можуть статися і в наших клітинах, що створює сприятливе середовище для розвитку різних патологій на кшталт хвороби Альцгеймера та злоякісних новоутворень», - пояснює співавтор випробування доктор Юсеф Челбі.

Нагадаємо, що це вже не вперше вчені говорять про шкідливий вплив космосу на організм космонавтів. Трохи раніше співробітники Массачусетського університету вирішили дослідити можливі проблеми, з якими, ймовірно, зіткнуться учасники експедиції на Марс. Ці проблеми стосуються насамперед статевих зв’язків.

За словами дослідників, вже сам вступ у статевий зв'язок в умовах невагомості є непростим завданням. І навіть якщо жінка-космонавт зможе завагітніти, то ембріон явно розвиватиметься не за земними законами. Та й сам процес пологів буде надто складним.

Вчені також нагадують про шкідливе космічне випромінювання, яке негативно впливає на серце, головний мозок та сприяє розвитку ракових пухлин.

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.