У Москві росте попит на іпотеку Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2013 08:14 · Розділ: Економіка

Фото з realty.obozrevatel.com
Фото з realty.obozrevatel.com

Іпотека стала справжнім порятунком для тих, кому потрібне житло, але не вистачає коштів на його придбання. Так, приміром, у Москві більше третини всіх квартир у новобудовах, а точніше 36%, купуються на іпотечних умовах. Такі дані були зібрані в результаті дослідження, проведеного співробітниками компанії Est-a-Tet. У даному контексті мова не ведеться про елітну нерухомість, де відсоток іпотечних угод не перевищує десяти.

При цьому експерти прогнозують ріст попиту на іпотеку. Причина тому - зниження відсоткових ставок багатьма банками, а також впровадження порівняно вигідних для позичальника умов кредитування. Вже найближчим часом відсоток житла, купленого по іпотеці, зросте до 50%. Сприяє підвищенню попиту на іпотеку і можливість погасить кредит досрочно.

За словами експертів, найвищий відсоток іпотечних угод було зафіксовано в Підмосков'ї – там в окремих регіонах він склав 80% («Хімки сквер»). Кількість іпотечних кредитів у «Бутівських алеях» сягнула 32%, а в Одинцовському парку - 50%.

На відміну від минулого року, коли попит на іпотеку був нерівномірним і коливався від 44% у травні до 27% у вересні, цьогорічний ринок іпотеки повинен бути стабільним, прогнозують фахівці.

Минулорічна іпотечна нерівномірність пояснюється зміною банківських пропозицій – навесні позичальникам були доступні різні акції, тоді як восени кредитні ставки по іпотеці зросли практично в усіх банках. За словами Олексія Новікова, представника компанії Est-a-Tet, цього року банки лояльні до позичальників, як ніколи. Так, получить кредит в Москве на квартиру сьогодні можна в багатьох банках, при чому на досить вигідних умовах. Одразу декілька банківських структур оголосили про зниження відсотків по кредитуванню у зв’язку з початком різних акцій.

Так, першим іпотечні ставки знизив Ощадбанк – тепер квартиру в кредит можна взяти на 12 років під 12% річних. Інший банк - «Відродження» - знизив кредитну ставку до 13%, при цьому було введено програму, спрямовану на підвищення рівня купівлі квартир у новобудовах.

Зростання попиту на житло в новобудовах Сабіна Хамітова, яка займає посаду керівника департаменту іпотеки «Домус фінанс», пояснює тим, що стабілізація ринку вселила в клієнтів впевненість у тому, що будівництво тих чи інших об'єктів дійде до завершення, тому дедалі частіше москвичі купують квартири на стадії незавершеного будівництва.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.