Під'їзди московських багатоповерхівок прикрасять міні-садами Автор: lesya · Опубліковано: 21.03.2013 22:33 · Розділ: Екологія

Фото з http://www.russianrealty.ru
Фото з http://www.russianrealty.ru

Цікавий проект, спрямований на озеленення під’їздів у багатоповерхівках, вирішили реалізувати в Москві. Його автори – французькі розробники – запропонували досить цікавим та нестандартним способом боротися з дефіцитом озеленення у столиці Росії.

В рамках проекту в нових московських багатоповерхівках на кожному сходовому майданчику створять внутрішні міні-сади. Таку ідею висунув новий радник мерії Москви та колишній міністр розвитку Великого Парижу на ім’я Моріс Леруа. За його словами, проект необхідно втілювати в життя перш за все в тих кварталах, де бракує зелених зон.

Що ж собою являють сади, які ростуть всередині будинків? Зрозуміло, що внутрішні міні-сади відрізняються від звичайних садів і парків. Розташовуватимуться вони на сходових майданчиках біля вікна на кожному поверсі багатоповерхівки, в спеціально відведеному для цього місці. У внутрішніх садах ростимуть дерева, квіти та навіть чагарники. Цей напрямок у будівництві, за словами фахівців, має особливе естетичне значення.

Зрозуміло, що перед тим, як втілювати в життя проект французьких садів, необхідно подбати про вікна, багата старими будівлями, постійно поповнюється новобудовами, і якщо у випадку з останніми пластикові вікна встановлюються при будівництві, то зі старими будинками ситуація, ясна річ, інша – тут за справу необхідно братися самому.

До речі, за словами експертів, міні-сади можуть з’явитися у вже збудованих житлових будинках. Справа в тому, що навіть споруджені колись багатоповерхівки, в яких не передбачалося створення спеціальних місць для відпочинку та озеленення, мають так звані коляскові кімнати, які рідко використовуються мешканцями. Вони з легкістю перетворяться на чудові зони відпочинку з міні-садами, столиками та стільцями.

Щоправда, такий проект має і низку мінусів. Справа в тому, що міні-сади потребують спеціального догляду, що неодмінно відіб’ється на квартплаті. І навіть якщо мешканці зголосяться доглядати за садом самі, їхня турбота не завжди буде професійною.

Крім того, навряд чи дерева, посаджені в діжках, зможуть виправити екологічно складну ситуацію в районах, де не вистачає зелених зон. Хоча з естетичної точки зору плюси цього проекту беззаперечні.

До речі, такі сади користуються популярністю в Німеччині. На них покладається функція відновлення кисневого балансу в переповнених людьми приміщеннях.


Інші новини розділу