У Львові штрафуватимуть за встановлення пластикових вікон Автор: lesya · Опубліковано: 21.03.2013 19:03 · Розділ: Економіка

Фото з zaxid.net
Фото з zaxid.net

У Львові не вщухають пристрасті навколо питань, пов’язаних із самовільною реставрацією історичних будівель – представники міської ради Львова шляхом посилення штрафів намагаються вберегти безцінні споруди, які є спадщиною ЮНЕСКО, тоді як мешканці цих будівель, а також власники приватних підприємств воліють чинити по-іншому.

Нагадаємо, що скандал, в центрі якого опинилася історична нерухомість Львова, спалахнув у зв’язку з заміною старовинних дерев’яних вікон та дверей на пластикові. За даними на початок 2013 року всього було замінено близько дванадцяти тисяч вікон та дверей на пластикові, при цьому мешканці та власники будівель усвідомлювали, що споруди належать до світової спадщини ЮНЕСКО, і недозволені ремонти обов’язково обернуться фінансовими втратами у вигляді штрафів.

Масла у вогонь підлили і гучні випадки на вулицях Зеленій та Вірменській – там в результаті самовільного перепланування та реставраційних робіт виникла загроза подальшого руйнування історичних будівель.

І ось недавно в силу вступив закон, який каратиме не лише мешканців історичних споруд, але й тих, хто виконує ті чи інші види робіт. Тепер влада міста штрафуватиме компанії, які займаються встановленням та монтажем пластикових вікон, на пристойні суми - до 170 тисяч гривень.

Пікантності ситуації додає й те, що реставраційні роботи з відновлення старовинних вікон та дверей, які, як відомо, коштують досить дорого, фінансуються владою та членами Німецького товариства співпраці GIZ, яке, до речі, й виділяє найбільше коштів на реставрацію будівель. Виходить, що львів’янам, які мешкають в культурно-цінних будинках, доведеться заплатити близько 20% вартості всіх реставраційних робіт, 20% виділить місцева влада, а решту суми додасть уряд Німеччини.

На сьогоднішній день кількість будівель, які зараховують до світової культурної спадщини, перевищує дві тисячі. Однак мешканців цих будинків проблема збереження культурної автентичності їхніх осель, схоже, не зупиняє – вони посилаються на те, що в людей не вистачає грошей на дорогу реставрацію, в той час як пластикові вікна коштують дешево, та й зберігають тепло в помешканні в холодну пору року, що особливо актуально в контексті підвищення цін на газ та опалення.

…І тим не менше, на початку 2013 року в судах Львова перебувало більше 60 справ, пов’язаних із встановленням пластикових вікон в історичних будівлях міста Львова…


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.