У китайському ресторані відвідувачів обслуговують роботи Автор: lesya · Опубліковано: 20.03.2013 20:49 · Розділ: Нові технології

Розвиток новітніх технологій та досягнення сучасної інженерної науки дозволили вивести обслуговування в ресторанах на кардинально новий рівень. У даному контексті мова йде не про високотехнологічне устаткування, яке прийшло на допомогу добре вишколеному персоналу, а про роботів, які, власне, замінили цей персонал.

Так, на сьогоднішній день у Китаї працює ресторан, в якому відвідувачів обслуговують роботи. Цей унікальний заклад отримав промовисту назву Robot Restaurant. Всього в ньому працює два десятки роботів. Електронні офіціанти принесуть відвідувачам досить смачний обід, зможуть приготувати пельмені, локшину та галушки. Цей диво-ресторан розташований в Харбіні, в китайській провінції Хейлунцзян (Heilongjiang).

Робот зварить пельмені
Робот зварить пельмені

Окрім приготування страв, подачі обідів та прибирання, роботи вміють вітати відвідувачів, промовляючи наступні слова: «Здрастуй, земний житель. Ласкаво просимо в Robot Restaurant».

Прийнявши замовлення, робот, як і звичайний офіціант, віддає його на кухню, де за справу беруться роботи-кухарі. Приготувавши страву, вони віддають її роботу-офіціанту, а той відносить її відвідувачам. Щоправда, останні змушені забирати їжу з підноса самі, а в цей час роботи розважають їх співом.

Ресторан користується шаленою популярністю як серед місцевих мешканців, так і в середовищі туристів.

За словами головного інженера проекту Ліу Хашенга (Liu Hasheng), всього на створення ресторану витратили близько п’яти мільйонів юанів або півмільйона доларів. Вартість одного робота коливається в межах від 20 000 до 30 000 доларів. При цьому середня вартість обіду в ресторані становить близько шести - десяти доларів. Відвідувачі ресторану можуть скуштувати близько тридцяти страв, представлених в меню.

Робот побажає смачного піснею
Робот побажає смачного піснею

Кожен робот-офіціант оснащений спеціальними датчиками, які допомагають персоналу обходити видимі перешкоди. Управління здійснюється людьми, що перебувають в комп'ютерному залі.

Здавши зміну, роботи відправляються на спеціальну зарядну базу, яка працює від електроенергії. В середньому для того, щоб зарядити одного робота, необхідно близько двох годин. При цьому повного заряду акумуляторів вистачить на п’ять годин безперервної роботи.

До речі, схожий ресторан було відкрито в 2010 році в місті Цзінань, однак у ньому роботи пересуваються на зразок конвеєра, рухаючись навколо залу з підносами.

Крім того, в минулому році компанія Momentum Machines оголосила про свій намір створити мережу ресторанів фаст-фуд, де за вся відповідальність за процес приготування їжі лягатиме на металеві плечі роботів.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.