Білл Гейтс закликає багатіїв боротися зі смертельними захворюваннями, а не з облисінням Автор: lesya · Опубліковано: 20.03.2013 19:09 · Розділ: Економіка

Білл Гейтс (фото з сайту www.liveinternet.ru)
Білл Гейтс (фото з сайту www.liveinternet.ru)

Один із найбагатших чоловіків світу, Білл Гейтс, звинуватив капіталізм у неправильному розподілі грошей. За словами бізнесмена, величезні кошти, які йдуть на благодійність, необхідно витрачати на боротьбу з серйозними захворюваннями, а не на дрібниці на кшталт боротьби з облисінням.

Незважаючи на те, що Білл Гейтс на сьогоднішній день входить до списку найбільших багатіїв планети, йому не до вподоби економічний устрій, який, власне, і дозволив йому стати мультимільярдером.

Критика капіталізму з уст Білла Гейтса прозвучала в рамках конференції Royal Academy of Engineering's Global Grand Challenges Summit, присвяченої компанії мільярдера по боротьбі з малярією. Гейтс переконаний, що грошей на таку важливу справу виділяється значно менше, ніж необхідно. Основна причина цього явища криється в тому, що філантропи в багатих розвинених країнах нерідко віддають гроші на боротьбу з захворюваннями, які не становлять серйозної загрози для людства. Для прикладу Гейтс навів боротьбу з облисінням.

За словами мільярдера, вакцина проти захворювання, яке кожного року забирає мільйони життів, не винайдена до сьогодні лише тому, що вона не вписується в економічну систему ринкових взаємин. Адже хворіють малярією здебільшого мешканці бідних країн, отож кошти, витрачені на розробку вакцини, просто не окупляться.

«Вакцина проти малярії має для людства першорядну важливість, проте на її розробку виділяється дуже мало грошей, - говорить засновник Microsoft. - Наші пріоритети спотворені вподобаннями ринку».

У даному контексті Білл Гейтс говорить про необхідність так званої каталітичної благодійності, що зможе запустити процеси, на які не розповсюджується сила ринкової економіки. Ті, хто займається каталітичною благодійністю, не повинні розраховувати на свою частку прибутку. Якщо говорити про медичні препарати, це дозволить виробникам багатьох життєво важливих лікарських препаратів та вакцин не розоритися і продовжити виробництво далі. Франчийзинг в Украине по виробництву препаратів поки не передбачається - нема технологічної бази, однак передові компанії світу, що мають спеціалізоване обладнання для здійснення експериментального виробництва охоче підтримують проекти Гейтса.

Так, за даними Білла Гейтса, починаючи з 2000 року саме каталітична благодійність врятувала життя 5 мільйонам осіб і допомогла 250 мільйонам дітей. До 2015 року, ймовірно, з’явиться вакцина від малярії.

В основі цієї благодійності – створити систему, при якій ринок гарантував би купівлю товару. Правильно вкладені гроші благодійників стимулюватимуть зростання вкладів з боку держави та інших підприємців, що зробить ту чи іншу справу вельми вигідною.

Статки Білла Гейтса, за даними журналу Forbes, на сьогоднішній день оцінюються в 67 мільярдів доларів. При цьому він далеко не єдиний мільярдер, якому не до душі капіталістична нерівність. Аналогічних поглядів дотримується британський бізнесмен Річард Брансон, американський режисер Джордж Лукас, фінансисти Уоррен Баффет та Джордж Сорос та інші.

Джерело: http://www.kp.ru

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.