Традиція дня народження - відлуння чорної магії? Автор: lesya · Опубліковано: 20.03.2013 16:38 · Розділ: Цікаві факти

Фото з blog.i.ua
Фото з blog.i.ua

Сьогодні святкування дня народження настільки тісно увійшло в наше життя, що в світі назбирається не так уже й багато людей, які з тих чи інших причин не відзначають цю дату. А тих, хто взагалі не чув про це свято, ще менше.

Відзначаючи з року в рік свій день народження, мало хто замислюється над тим, звідки ж взялася традиція святкування цієї дати. Більшість із нас схильні пов’язувати святкування дня народження з народженням Ісуса Христа, хоча в дійсності між цими подіями немає нічого спільного.

На сьогоднішній день найбільш популярними серед знавців історії є дві версії виникнення цієї традиції. Одна з них гласить, ніби це свято подарувала світові чорна магія. Будучи повноправною релігією, чорна магія передбачала використання різного роду заклинань, які набували особливої сили в день та годину, коли людина народилася. Звідси – традиція вітати іменинника, адже поздравление с днём рождения – це те ж саме заклинання, яке може змінити долю на краще. При цьому людська душа в свій день народження була вкрай сприятливою і до негативу, тому іменинники намагалися провести цей день в колі справжніх друзів, приймаючи від них найщиріші побажання добра, радості, щастя та гарної долі.

Що ж, цей варіант, схоже, має чимало послідовників. Його підтвердженням служить і той факт, що перші християни відмовлялися відзначати день народження, вважаючи його походження демонічним, а саме свято пов’язаним із нечистю.

Однак існує й інший варіант давнього трактування цього свята. Згідно із ним, появою традиції відзначати день народження ми завдячуємо давньоіранському богу Сонця Митру. Свято з’явилося в Персії, а потім з близького сходу швидко розповсюдилося по всіх країнах Європи – посприяли цьому, до речі, римські солдати.

Котра з двох версій достовірна, сьогодні вже навряд чи комусь вдасться дізнатися. Але тим не менше, чи то завдяки язичникам, чи то чорній магії, людство отримало чудову можливість зайвий раз привітати своїх друзів та близьких зі святом, від щирого серця побажавши їм здійснення мрій, щасливої долі та везіння.

Щоправда, сьогодні не всі відзначають день народження. Приміром, якщо християни змирилися з цим святом, узгодивши його з релігійним віруванням, то свідки Єгови не відзначають день народження, вважаючи цю традицію язичницькою.

Не відзначають цей день і араби, оскільки мусульманський пророк Магомет не святкував дня народження.


Інші новини розділу