Переваги і недоліки домашнього навчання Автор: lesya · Опубліковано: 19.03.2013 19:32 · Розділ: Освіта

Фото з сайту obrazovanie-doma.ru
Фото з сайту obrazovanie-doma.ru

Останнім часом дедалі більшої популярності набуває домашня освіта. На сьогоднішній день система домашнього навчання практикується більш ніж в п’ятдесяти країнах світу, в тім числі і в Росії, чого не скажеш, на жаль, про нашу державу – на Україні проходити шкільну програму вдома дозволено лише дітям, у яких через проблеми зі здоров’ям відсутня можливість відвідувати школу разом з іншими дітьми.

Всі інші просто змушені здобувати освіту в стінах традиційних навчальних закладів. А дарма – спеціалісти останнім часом все частіше схиляються до думки, що навчання вдома має цілу низку переваг у порівнянні зі звичною системою навчання.

По-перше, обираючи систему домашньої освіти, ви отримуєте можливість обирати предмети та кількість годин, затрачених на їх вивчення, виходячи з індивідуальних здібностей своєї дитини. Також ви зможете на власний розсуд регулювати навантаження та об’єм навчального матеріалу. Батьки отримують можливість вирішувати, які предмети вивчатимуть зі своїми дітьми самостійно, а де знадобляться репетиторы.

Крім того, діти, які навчаються вдома, отримують фізичну свободу. Вони звільняються від необхідності підлаштовуватися під шкільний розклад, тому і в дітей, і в батьків з’являється можливість будувати своє життя в режимі, вигідному для них самих.

У випадку з домашнім навчанням дитина отримує емоційну свободу – вона автоматично буде позбавлена тиску з боку однолітків. Згідно з результатами проведених досліджень, самооцінка дітей, які навчаються вдома, набагато вища, ніж у їхніх однолітків, що відвідують загальноосвітню школу. Діти, які навчаються вдома, не бояться насмішок з боку однолітків, вони живуть в реальному світі, не підпорядковуючись черговим підлітковим тенденціям. На додачу, домашня освіта сприяє встановленню тісніших контактів між підлітками та рештою членів сім’ї, що дозволяє уникнути проблем з дітьми, в яких настає перехідний період.

Та незважаючи на очевидні переваги, система домашньої освіти має і певні недоліки. Найголовніший із них – це те, що процес домашнього навчання забиратиме практично весь вільний час у батьків – він йтиме на підготовку до занять, пошук необхідного матеріалу, складання графіку та планів занять.

Окрім того, до недоліків цієї системи можна віднести й фінансовий аспект цього питання. Справа в тому, що деякий матеріал батьки зможуть вивчати з дітьми самостійно, однак, скоріше за все, вам знадобиться репетитор по математике – деякі предмети вимагають допомоги кваліфікованих спеціалістів, а їхні послуги, як відомо, не безкоштовні. Слід враховувати, що домашня освіта обмежує соціальні зв'язки дитини, тому необхідно, щоб дитина якомога більше часу проводила зі своїми однолітками. І останнє: батьки повинні бути готові нести відповідальність за якість освіти своїх дітей.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.