Найбільший револьвер світу важить 45 кілограмів Автор: lesya · Опубліковано: 19.03.2013 09:12 · Розділ: Цікаві факти

Чи замислювались ви коли-небудь над тим, яким може бути найбільший револьвер світу? Насправді його розміри дійсно вражають – показаний на знімках нижче револьвер потрапив до Книги рекордів Гіннеса, важить він 45 кілограмів, а довжина від кінчика ствола до верхівки бойка сягає 130 сантиметрів.

Ідея виготовити найбільший у світі діючий револьвер з’явилася у поляка Річарда Тобіса (Ryszard Tobys), і в 2002 році той втілив свою ідею в життя. Револьвер є точною копією револьвера Remington New Model Army 1858, щоправда, більших розмірів, і стріляє він за допомогою димного пороху. Заряджається гігантський револьвер точно так, як і оригінал, з однією хіба що різницею: під час стрільби його необхідно міцно оперти на якусь стійку поверхню.

Річард Тобіс зі своїм револьвером
Річард Тобіс зі своїм револьвером

Діаметр куль, якими може нашпигувати револьвер, становить 28 міліметрів. Одна така «кулька» важить «всього» 136 грамів. Прицільна дальність стрільби сягає 50 метрів. Велика вага зброї зменшує силу віддачі при стрільбі, отож револьвер не злітає в повітря – його можна втримати двома руками.

Револьвер 1858 Remington New Model Army, як і його копія, належать до епохи класичних револьверів, які стріляли димним порохом, адже тоді ніяких патронів ще не було. Для того, щоб зарядити таку зброю, необхідні були певні навички. Спочатку в отвори в барабані револьвера насипали заряд чорного пороху, після того за допомогою шомпола туди заштовхували кулю. Шомпол, до речі, завжди кріпився під стволом пістолета. Далі на спеціальних ковадлах встановлювалися необхідні для пострілу капсули.

Зрозуміло, що такий доволі складний процес зарядки револьвера забирав багато часу, що унеможливлювало використання цієї зброї. Однак винахідливі власники револьверів носили за собою по кілька заряджених заздалегідь барабанів, що дозволяло їм перезарядити зброю за лічені секунди – так, як сьогодні це дозволяють зробити спеціальні контейнери для зарядки револьверів.

Однак вернімося до нашого револьвера-монстра. Зрозуміло, що попри його здатність стріляти, повноцінною зброєю гігантський револьвер назвати не можна. Він, скоріше, є виявом умінь та майстерності його творця Річарда Тобіса. На сьогоднішній день револьвер зберігається за скляною вітриною, він часто стає експонатом різних виставок та експозицій, присвячених історії зброї. Він допомагає людям зрозуміти, як працювала давня зброя, що стріляла за допомогою димного пороху.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу