Комахи будуть "працювати" рятувальниками Автор: Lesly · Опубліковано: 13.07.2009 14:56 · Розділ: Природа

Вчені сподіваються навчити комах виявляти запах певних хімічних речовин, а згодом навіть запах людини. Іншими словами, шестиногі шкідники будуть допомагати рятувати людей, що постраждали внаслідок катастроф. Наприклад, якщо під час землетрусу раптово руйнується будинок, люди, яким вдалося вижити, часто опиняються в пастках під розвалинами. Рятувальники не завжди можуть вчасно виявити потерпілих, тому для таких завдань планується використовувати комах, що здатні пролазити крізь найменші щілини, а за допомогою спеціального обладнання будуть "інформувати" про результати своїх пошуків.

Пентагон планує використовувати комах для виявлення хімічних та біологічних речовин на полі бою, проте, як запевняють деякі вчені, їх можна "навчити" фіксувати запахи людини, що допоможе виявляти постраждалих під час землетрусів та інших катастроф.

Дослідники вже створили комах-кіборгів, вжививши їм електроди, що контролюють м’язи крил. Тепер планується створити живу мережу передачі даних, вмонтувавши електронні пристрої коникам та цикадам, які спілкуються за допомогою змахів крил. Завдяки цим імплантатам, комахи будуть "виходити на зв’язок" тільки за умови наявності певних хімічних речовин чи запахів.

Крім біохімічних сенсорів та електродів, що контролюють роботу крил, такий електронний імплантат міститиме акустичний сенсор, який реагуватиме на сигнали від інших комах, що забезпечить швидке надходження інформації по "мережі" до приймачів, які будуть контролюватися людьми.

Тому, якщо ви, опинившись в неприємній ситуації, помітите маленьку комашку, що повзе до вас, не спішіть роздавити її, - можливо вона намагається врятувати вам життя.

Джерело: gizmodo.com


Інші новини розділу