Фото на чашці своїми руками Автор: lesya · Опубліковано: 18.03.2013 17:15 · Розділ: Цікаві факти

Якщо якихось кілька років тому, надрукувавши власну фотографію на своїй футболці чи майці, ви б привернули всезагальну увагу, то сьогодні ситуація докорінно змінилася – фотодрук на предметах гардеробу, чашках, тарілках і т.д. став звичним явищем. Настільки звичним, що багатьом захотілося ознайомитися з цим процесом поближче. І виявилося, що друкувати зображення, фотографії та малюнки на багатьох предметах навколишньої дійсності не так уже й важко.

Звісно, печать на кружках потребує відповідного обладнання, часу та старань, однак те, що у вас в результаті вийде, буде дійсно цінним подарунком для близьких та друзів, адже до його створення ви особисто докладете руку.

Існує кілька технологій друку на футболках та чашках, проте більшість із них можна зарахувати до професійних – тут не обійтися без спеціального дорогого обладнання та відповідних навиків. Інша ситуація з сублімаційним друком – ця технологія дозволяє надрукувати улюблену фотографію на чашці в домашніх умовах. Для цього вам знадобиться струменевий принтер, термопрес, сублімаційний папір та сублімаційні чорнила. Ну й, зрозуміло, не обійтися без горнятка, покриття якого має бути особливим, полімерним.

Основна особливість унікального чорнила полягає в тому, що при нагріванні до 160 градусів за Цельсієм воно переходить у газоподібний стан, переміщуючись на поверхню, яку потрібно зафарбувати. До вибору матеріалів слід підходити уважно, адже від їхньої якості залежить якість кінцевого зображення.

Озброївшись усіма необхідними інструментами, можете приступати до друку зображення.

1. За допомогою струменевого принтера друкуєте вибране заздалегідь зображення на спеціальний папір (можна використовувати і звичайний фотопапір, однак тоді якість друку буде нижчою). При цьому його необхідно наносити на папір в дзеркальному відображенні, оскільки при перенесенні на горнятко зображення знову обернеться на 180 градусів. Роздруковане зображення необхідно ретельно просушити.
2. Коли зображення висохне, необхідно накласти його на поверхню чашки. Уважно стежте за тим, щоб папір щільно приліг до поверхні, інакше на чашці можуть з’явитися білі, незафарбовані плями. Закріпіть зображення за допомогою термоскотчу. Намагайтеся використовувати невеликі шматки термоскотчу, оскільки під час нагрівання клей з нього може потрапити на оброблювану поверхню.
3. Помістіть кухоль у термопрес, і нагрівайте протягом кількох хвилин (згідно з інструкцією до термопресу). Важливо не перегріти кухоль, інакше зображення вийде розмитим. Якщо ж нагріти чашку недостатньо, на її поверхні можуть з’явитися білі плями.


Інші новини розділу