Здорові зуби вбережуть від запалення легень Автор: Lesly · Опубліковано: 13.07.2009 13:23 · Розділ: Медицина

Найбільш ймовірно, що люди про це не задумуються, проте, як стверджують медики, візит до стоматолога перед проведенням хірургічного втручання допоможе уникнути запалення легень.

Після радикального хірургічного втручання, зокрема це стосується операцій на головному мозку, у старших людей на 20% зростає ризик розвитку пневмонії. Загалом нейрохірургія послаблює рефлекси кашлю та чхання, внаслідок чого шкідливі мікроорганізми з ротової чи носової порожнини можуть з більшою ймовірністю проникати в легені.

Щоб визначити чи гігієна ротової порожнини має визначальне значення в післяопераційний період, Альмос Клекнер (Almos Klekner) з Університету м. Дебрецен (Угорщина) та його колеги провели огляд ротової порожнини 23 літніх пацієнтів, яким в найближчому майбутньому належало провести операцію по видаленню новоутворень в мозку. У 5 людей, що захворіли на пневмонію протягом 48 годин після операції, було зафіксовано наявність інфекційного захворювання ротової порожнини – гінгівіту.

Клекнер підрахував, що в післяопераційний період подібні захворювання втричі підвищують ризик виникнення запалення легень.

Джерело: newscientist.com


Інші новини розділу