5 суто людських емоцій, притаманних тваринам Автор: lesya · Опубліковано: 15.03.2013 16:34 · Розділ: Природа

Тигри вміють мстити (фото з www.liveinternet.ru)
Тигри вміють мстити (фото з www.liveinternet.ru)

Виявляється, деяким тваринам притаманні емоції, які традиційно приписують тільки людям. Так, деякі види тварин вміють мститися, а деяким притаманна неймовірна відданість…

1. Виявляється, тигри вміють мститися. Історія, яка служить яскравим підтвердженням цього факту, сталася в 2007 році. Тоді троє молодих людей вирішили подражнити амурську тигрицю. Не чекаючи ніякої загрози, адже події відбувалися в зоопарку в Сан-Франциско, кривдники тварини пішли. А через кілька хвилин тигриця вибралася з клітки, минула вольєри інших тварин, пройшла через переляканий натовп людей і, відшукавши своїх кривдників, розтерзала їх.

Ще моторошніша історія трапилася в 1997 році з росіянином Володимиром Марковим, який промишляв браконьєрством. Одного разу він поранив тигра, забравши його здобич, однак самому хижакові вдалося втекти. Через деякий час розлючена тварина відшукала помешкання браконьєра, забралася в середину, і дочекалася, коли повернеться власник житла…

2. В рамках одного експерименту вчені з’ясували, що щури ніколи не кидають своїх в біді, демонструючи неочікувану відданість. Взявши двох пацюків, які проживали разом, вчені помістили одного з них в замкнутий простір, тоді як іншого залишили на волі, намагаючись спокусити його горою ласощів. Однак вільний щур, помітивши, що його товариш в біді, негайно кинувся на допомогу, проігнорувавши цю купу ласощів.

3. Слони здатні оплакувати мертвих. Вчені помітили, що слони, наткнувшись на останки представників свого виду, збираються навколо і пестять черепи та бивні своїх родичів своїми товстими хоботами. Окрім того, вони ховають останки у листі або в кущах неподалік. І це стосується не лише слонів – одного разу слон убив двох чоловіків і захоронив їхні тіла.

4. Провівши відповідний експеримент, вчені з’ясували, що мухи-дрозофіли здатні заливати горе від любовних невдач алкоголем. Справа в тому, що мухи-самки після спарювання відмовляють іншим самцям у домаганнях, і останні відчувають себе непотрібними. Вчені запропонували мухам на вибір звичайну або просочену алкоголем їжу. Ті мухи, які зазнали невдачі у своїх сексуальних прагненнях, обирали їжу, просочену алкоголем, тоді як «сексуально-задоволені» самці таких переваг не виявляли.

5. Голуби схильні до забобонів. Напевне, тільки людина може бути настільки розумною, щоб створити комп’ютер, та водночас настільки дурною, щоб вірити в щасливі шкарпетки, які принесуть удачу в лотереї. Однак, як виявилося, голуби також схильні до забобонів. Відомий психолог Б.Ф. Скіннер проводив експерименти з цими птахами, поміщаючи їх в спеціальні клітки. Ті були обладнані спеціальним механізмом, який регулярно постачав голубам їжу, але так, що вони не могли зрозуміти, що слід зробити, щоб отримати ще. Врешті-решт птахи почали замислюватися над тим, що їжа поступає в результаті якихось дій, виконаних ними самими. Так, приміром, один голуб під час подачі корму повертався вправо. В результаті він вирішив, що їжа з'являється саме через цей рух.

У кожного голуба виробилася своя власна система «приваблювання» їжі: один вважав, що потрібно обертатися проти годинникової стрілки, інші кивали головами, тощо.

Джерело: http://mainfun.ru/

Інші новини розділу