"Лайки" у соцмережах розкажуть про вас більше, ніж ви самі Автор: lesya · Опубліковано: 14.03.2013 20:52 · Розділ: Суспільство

Лайки розкажуть про ва більше, ніж ви самі
Лайки розкажуть про ва більше, ніж ви самі

Виявляється, для того, щоб скласти портрет користувача соціальних мереж, не обов’язково, щоб на його сторінці красувалася необхідна інформація. Нещодавно вчені з’ясували, що для цього вистачить одних лише «лайків». Відповідне дослідження проводилося групою математиків з Кембриджа. Фахівці довели, що аналіз «лайків» користувача дозволяє визначити стать, расову приналежність, політичні погляди, інтереси тієї чи іншої людини та вивідати багато іншої не менш цікавої інформації.

В рамках дослідження вчені створили спеціальний алгоритм, проаналізувавши з його допомогою історію «лайків» більше 58 тисяч користувачів Facebook, які погодилися на добровільній основі взяти участь в експерименті. Для перевірки роботи алгоритму користувачі надали авторам дослідження дані своїх персональних профілів, а також результати психометричних онлайн-тестів, проведених співробітниками мережевої служби myPersonality. В результаті виявилося, що створений алгоритм вміє витягувати особисті характеристики з історії «лайків» з дуже високою точністю.

Так, створена математиками модель навчилася вірно вгадувати сексуальну орієнтацію користувачів Facebook у 88% випадків, відрізняла чорношкірих від білих в 95% випадків, а республіканців від демократів - в 85%. У 82% випадків система правильно класифікувала мусульман і християн, а сімейний стан людини та випадки зловживання наркотиками і алкоголем було правильно визначено в 65% і 73% випадків відповідно.

При цьому майже в усіх випадках персональні характеристики ґрунтувалися не на однозначних кліках, з яких і так все стає зрозумілим.

Приміром, менше 5% користувачів-гомосексуалістів лайкали матеріали, присвячені одностатевим весіллям та іншим подіям, однозначно пов'язаним з гей-активністю, що не завадило алгоритмові правильно визначити секс-орієнтацію більшості із них.

Так, алгоритм навіть зумів визначити, чи перебували у розлученні батьки інтернет-користувача, коли йому виповнився 21 рік, - в 60% випадків відповідь була вірною.

Модель також навчилася витягати з «лайків» такі характеристики, як рівень інтелекту, рівень емоційної стійкості, відкритість та ступінь екстравертності.

Аналізуючи лайки, модель дала оцінку рівню психологічної відкритості користувачів, яка збіглася з результатами індивідуальних психологічних тестів. Це стосується і рівня інтелекту, емоційної стійкості тощо.

Алгоритм зумів виявити і деякі дивацтва. Так, приміром, користувачам з високим рівнем IQ з незрозумілих причин подобається картопля фрі, засмажена фігурними спіралями, а фотографії павуків привертають підвищену увагу користувачів, які не палять.

І навіть якщо ви в надії захистити свої персональні дані від несанкціонованого доступу зведете свою присутність в Інтернеті до мінімуму, це не стане порятунком, адже на сьогоднішній день розроблені методи, що дозволяють отримувати з соціальних мереж інформацію навіть про тих людей, які не використовують ці сервіси взагалі.

Джерело: http://gazetasng.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.