У Бельгії засудженим дозволять відбувати покарання вдома Автор: lesya · Опубліковано: 14.03.2013 11:17 · Розділ: Кримінал

Цікавий підхід до вирішення проблем переповнення в’язниць продемонструвала влада Бельгії. Нещодавно тут було прийнято закон, згідно з яким всім злочинцям, засудженим за нетяжкі злочини, дозволять відбувати ув'язнення за місцем проживання. Під новий закон потраплятимуть злочинці, термін ув’язнення яких становить від восьми місяців до трьох років. Для контролю за місцем перебування злочинців використовуватимуть спеціальні електронні браслети.

Проте прийняття нового закону зовсім не означає, що бельгійські ув’язнені взагалі не знатимуть, що таке тюрма. Деякий час їм все одно доведеться провести у в'язниці – в очікуванні видачі електронного браслету. А чекати на нього доведеться чимало, адже в Бельгії траплялися випадки, коли засуджені отримували довгожданий браслет лише через півтора року після винесення вироку.

Електронний браслет надягатимуть на ногу; він підключений до базової станції у вигляді телефону без кнопок. Станція розташовуватиметься в місці проживання засудженого. Саме вона передаватиме сигнали з браслета в кримінально-виконавчу інспекцію.

За офіційними даними, в бельгійських в'язницях на сьогоднішній день перебуває 11 тисяч осіб, в той час як розраховані вони тільки на 8500. У зв'язку з проблемою переповнення місць позбавлення свободи владі навіть доводиться орендувати тюремні камери в сусідньої Голландії.

Проблема переповнення в'язниць часто виливається в зростання агресивності серед ув'язнених, з якою тюремні охоронці часом впоратися не можуть. У виправних колоніях Бельгії останнім часом почастішали випадки втеч, кривавих масових бійок серед засуджених та нападів на охоронців.

Фото з pozitiv-ru.com
Фото з pozitiv-ru.com

Взагалі-то, в’язні частенько стають об’єктами експериментів, часом доволі дивних та жорстоких. Приміром, у в’язниці на базі Гуантанамо для тортур ув'язнених американці використовували композиції групи Metallica.

А в одній в’язниці в Джорджії внутрішню частину чоловічого відділення в рамках експерименту пофарбували в рожевий колір, при цьому ув’язнених змусили носити рожеву форму. Таке нововведення дозволило суттєво знизити кількість конфліктів серед ув’язнених.

До речі, з історії відомо, що ув’язненими могли бути не лише люди чи інші живі істоти. Приміром, одного разу стіни знаменитої та зловісної Бастилії ув’язнили Французьку енциклопедію, складену Дідро і Д’Аламбером. Її звинуватили в завданні шкоди релігії та суспільній моралі.

Джерело: http://korrespondent.net http://vk.com/topic-26644213_24804203

Інші новини розділу