В угорських студентів за виїзд за кордон відберуть стипендію Автор: lesya · Опубліковано: 13.03.2013 22:38 · Розділ: Освіта

В Угорщині мають намір прийняти закон, що дозволить виплачувати стипендії лише тим студентам, які після закінчення навчання в тому чи іншому закладі працюватимуть в межах рідної країни. Ті ж студенти, які планують шукати кращого життя за кордоном, залишаться без стипендій. Щоб уникнути непорозумінь, уряд країни планує брати з молодих людей підписку, в якій підтверджуватиметься, що вони залишаться працювати в рідній країні.

Відповідні поправки до конституції країни парламент Угорщини вже прийняв. Згідно із новим законом, держава виплачуватиме стипендії тільки тим студентам, які візьмуть на себе зобов'язання після закінчення університету довгий час працювати в країні. Інформація про це з’явилася на сторінках Associated Press.

Якщо ж раптом випускникам угорських вузів після закінчення навчання заманеться виїхати в іншу країну, вони зобов’язуватимуться виплатити державі суму, витрачену на їхнє навчання. Окрім закону стосовно стипендіальних виплат, поправки до конституції країни заборонили публікацію політичної реклами в недержавних ЗМІ в період виборчих кампаній.

Разом з цим, в Угорщині посилили заходи покарання відносно бездомних. Тепер за ночівлю на вулиці їм можуть присудити штраф або навіть запроторити до в’язниці.

Можливості суду та президента в оскарженні законів, прийнятих парламентом, новий закон також обмежує. Тепер їм дозволено тільки вказувати на процесуальні помилки. За прийняті до конституції поправки проголосувало 265 членів парламенту, проти висловилися 11 парламентаріїв. Ще 33 члени угорської опозиції на знак протесту не з'явилися на голосування.

Окрім того, опозиція виступила з масштабною критикою поправок до конституції, назвавши їх недемократичними. Конституційний суд Угорщини прийняті положення також визнав незаконними. Не до душі політика Угорщини і представникам Євросоюзу. У відповідь на це прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, лідер правлячої партії «Фідес», звинуватив Євросоюз у втручанні у внутрішні справи країни.

Діюча конституція Угорщини була прийнята в квітні 2011 року. З того часу вона неодноразово піддавалася критиці. А що стосується прем’єр-міністра країни, то Віктор Орбан займає цей пост уже вдруге. Перший термін перебування при владі припав на 1998-2002 роки. За свою неоднозначну політику Орбан отримав прізвисько «Віктатор».

Джерело: http://news.siteua.org

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.