"Нова Марія-Антуанетта": книга директора Facebook обурила американок Автор: lesya · Опубліковано: 13.03.2013 08:35 · Розділ: Суспільство

На сьогоднішній день Шеріл Сендберг є єдиною жінкою, що входить до складу ради директорів знаменитої компанії Facebook. Її статок експерти оцінюють в 500 мільйонів доларів. Однак замість поваги та визнання вона викликала гнів своїх співвітчизниць, випустивши у світ нову книгу під назвою Lean In: Women, Work And The Will To Lead.

У книзі Шеріл вирішила описати свій робочий день. 43-річна мати двох дітей розповіла, що її активна робота розпочинається о п’ятій ранку, а закінчується в одинадцятій ночі. При цьому Сендберг зазначила, що жінки, які хочуть побудувати гідну і достойну кар’єру, просто повинні наслідувати її приклад.

У книзі Сендберг висловила думку, що перешкодою для кар’єрного росту сучасної жінки є зовсім не чоловічий сексизм та не так звана «скляна стеля», а підсвідомо властиве жінкам «прагнення до саботажу». Перешкодою на шляху до кар’єри жінки стоїть і жіноча система цінностей, верхню позицію в якій займають сім'я та дім.

На сторінках книги Шеріл розповіла, що їй доводилося проводити комп'ютерні прес-конференції під час того, як вона годувала грудьми новонародженого сина, а звук молоковідсосу видавала своїм співрозмовникам за шум транспорту за вікном.

За словами авторки книги, жінки просто повинні вимагати від своїх чоловіків справедливого поділу хатніх обов'язків, не припиняючи працювати навіть в період вагітності та годування груддю. Лише таке ставлення до роботи зможе змінити нинішній стан речей, при якому жінкам дістається лише 14% керівних посад у всіх великих компаніях.

Однак такі погляди Шеріл викликали бурхливий протест з боку інших представниць прекрасної статі, яким в житті пощастило трохи менше. Вони одразу ж накинулися на Шеріл зі справедливими звинуваченнями: виявляється, вона приховала той факт, що виконувати хатню роботу та виховувати дітей їй допомагає ціла армія прислуги. Шеріл Сендберг навіть порівнюють з королевою Марією-Антуанеттою, яка колись порадила голодуючим підданим їсти тістечка, якщо їм не вистачає грошей на хліб.

До речі, в результаті досліджень, проведених співробітниками американської компанії Pew Research Centre, виявилося, що кількість матерів, згідних працювати повний робочий день далеко від дому, невпинно падає. Навіть великі заробітні плати та владні посади не можуть спокусити жінок, що обирають гнучкий графік роботи, який би дозволив їм частіше бувати вдома та бачити своїх дітей і чоловіка.

Джерело: http://www.newsru.co.il/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.