5 літературних героїв популярної літератури, у яких були реальні прототипи Автор: lesya · Опубліковано: 12.03.2013 17:15 · Розділ: Цікаві факти

Лоліта (фото з www.segodnya.ua)
Лоліта (фото з www.segodnya.ua)

В більшості випадків літературні герої є майстерним вимислом автора, проте буває так, що прототипом для їх створення послужили реальні особи.

Одним з таких героїв є Джеймс Бонд. Його прототипом, за однією з версій, став князь-авантюрист, одружений з голландською принцесою, принц Бернард Ван Ліппе-Бістерфельд. Перша книга про Джеймса Бонда вийшла кілька років по тому, як британський розвідник Ян Флемінг, автор книги, змушений був стежити за принцом Бернардом, який також був розвідником. Через деякий час обидва агенти потоваришували. До речі, саме у Бернарда була звичка ефектно представлятися «Бернард, принц Бернард».

А прототипом знаменитого Шерлока Холмса, за зізнанням самого Конан Дойла, став викладач письменника Джозеф Белл. «Пускайте в хід силу дедукції», - часто говорив Белл, окинувши поглядом пацієнта, визначаючи, чим той хворів та якими звичками володів. Він володів неповторним умінням помічати й аналізувати навіть найменші деталі. Як писав згодом Конан Дойл, унікальні навички Шерлока Холмса - не вигадка, а всього лише те, як логічно розвивалися б уміння Белла, якби для цього склалися відповідні обставини. На це Белл йому відповідав: «Ви самі - і є Шерлок Холмс, і ви це прекрасно знаєте!»

У знаменитого вітчизняного авантюриста Остапа Бендера також був свій прототип, і звали його Осип Шор. Народившись в Одесі, хлопець з юних років був схильним до авантюр. Повертаючись з тодішнього Петрограду та не маючи ні копійки на дорогу, хлопець представлявся всім то шаховим гросмейстером, то відомим художником, а то й просто таємним членом антирадянської партії. Діставшись до рідної Одеси, Осип вступив на службу до карного розшуку, а на старості літ став провідником на рейсі Москва-Ташкент.

Працюючи над своєю «Лолітою» Володимир Набоков частенько зачитувався історіями з криміналістики і створив ще одного героя популярної літератури. І ось одного разу він натрапив на історію, яка прикувала його увагу. Сталася вона в 1948 році в житті одинадцятирічної Саллі Хорнер, яку викрав 50-річний механік Франк Ласалль, переховуючи протягом двох років Саллі в готелях та повсюдно видаючи за свою доньку.

І, нарешті, прототипом одноногого Джона Сільвера з «Острова Скарбів» Роберта Льюїса Стівенсона став друг, поет і критик автора Вільямс Хенслі. Саме він виступив в образі такого собі доброго лиходія. В дитинстві Вільям хворів туберкульозом, а лікарі чомусь ампутували йому ногу. Після виходу книги письменник написав своєму другові: «Я повинен зізнатися. Злий з вигляду, але добрий в глибині душі Джон Сільвер був списаний з тебе. Ти ж не в образі?».

Джерело: http://mainfun.ru/news

Інші новини розділу